כחלון: "אם התקציב לא יעבור, לא אכהן כשר אוצר"

מנגד טען שר האוצר כי אין סיבה להקדים את הבחירות: "הממשלה הזו עובדת מצוין ומתפקדת מצוין". דבריו של כחלון מופנים למפלגות החרדיות המאיימות שלא לתמוך בתקציב
|
(4)
משה כחלון, צילום: אלעד מלכה
שר האוצר ויו"ר כולנו, משה כחלון, התייחס היום (ב') למשבר הקואליציוני בישיבת סיעת כולנו: "התקציב הזה שהעברנו מוגדר כתקציב חברתי מהטובים שהיו בשנים האחרונות במדינת ישראל. הוא טוב לקשישים, לצעירים, למשפחות. התקציב משקף את ארגז הכלים שביקשה מפלגת כולנו כשהצטרפנו לממשלה. אמרנו שאנחנו מפלגה חברתית שרוצה לפעול למען האוכלוסיות שנזנחו בשנים האחרונות והתקציב הזה משקף את המצע והאג'נדה שלנו".
"אם התקציב לא יעבור עד סוף המושב – אין לי מנדט ציבורי להמשיך כשר אוצר. אפר את ההסכם עם הבוחר. למפלגה שלנו יש הסכם עם הבוחר שאנחנו נפעל בתחומים האלה: דיור, הורדת מסים בפחתת מכסים, סבסוד צהרונים, הגדלת חופשות. ללא העברת התקציב לא נוכל לקיים את ההסכם הזה עם הבוחר. לכן, אני לא רואה איך אוכל להמשיך לתפקד כשר אוצר.
"לא אוכל לבוא לקשישים ולהגיד להם אין לנו הסכמה על חוק הגיוס ולכן לא תקבלו כסף. לא אוכל לבוא לנכים ולהגיד להם שהם לא יוכלו לקבל את התוספות כי אין הסכמה על חוק הגיוס. כנ"ל לגבי צמצום החופשות בבתי הספר, הגדלת הקצבאות לניצולי שואה, והזוגות הצעירים שמחכים לדירות במחיר למשתכן. לא אוכל לבוא לכל אלה ולומר שאין לנו כסף כי התקציב לא עבר בגלל חוק הגיוס".
 
"אני חושב שנעשתה פה טעות גדולה מאוד שחיברו את חוק הגיוס להעברת התקציב", אמר כחלון והוסיף כי "זה לא רק תקציב ל-2019. זו טעות לומר זאת. אנחנו הקדמנו כספים משנת 2019 ל-2018 כדי לאפשר ולתת לאוכלוסיות קצבאות ותוספות. אם לא עובר תקציב 2019 יש לכך השפעה ישירה על 2018, כי הקדמנו כספים. אי העברת התקציב תתקע את המדינה. זה יפגע באוכלוסיות שאני לא מוכן שיפגעו. אוכלוסיות שקופחו הרבה מאוד שנים".
לגבי האפשרות של בחירות מוקדמות אמר כחלון כי "אין בכך טעם. הממשלה הזו עובדת מצוין ומתפקדת מצוין. היא צריכה לכלות את ימיה עד נובמבר 2019. מי שרוצה לגרור אותנו לבחירות מיותרות פוגע בציבור, במשק וביציבות." 
"אני מקווה שחברינו בקואליציה יתעשתו ויצביעו בעד העברת התקציב. חוק הגיוס הוא חלק מההסכם הקואליציוני, ונגיע להסכמות כפי שהיה בעבר. אין לי ספק שעם רצון טוב אפשר להימנע מבחירות ושנוכל כולנו להמשיך לעבוד", סיכם.
 
משמעות דבריו של כחלון היא הוא מעביר את כדור לגבי הקדמת הבחירות לידי החרדים. בימים האחרונים, על רקע החקירות של רה"מ, המפלגות החרדיות מאיימות במשבר קואליציוני סביב חוק הגיוס. החרדים טוענים כי לא יתמכו בתקציב אם חוק הגיוס יעבור. כעת דבריו של כחלון מעבירים את הכדור לידי החרדים, כך שאם הם יתנגדו לתקציב הם עלולים למצוא את עצמם בבחירות.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  בוא נראה
  דודי 06/03/2018 07:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כחלון לבנתיים הוכחתה הפוליטיקאי שעומד בהבטחה אני בטוח שאתה צודק שלא יקופפו את העזרה לחלשי העם שתורמים למדינה בעבור חוק גיוס לפרזיטים עבי הקרב הלומדים בישיבות ומשנוררים את המדינה אם תהיה חזק נלך אחריך ונתמוך בך
  סגור
 • 3.
  משה כשלון התחיל בתעמולת בחירות, למקרה שהממשלה מתפרקת.
  שט 05/03/2018 19:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבל אינני בטוח שהממשלה מתפרק: קיימת אפשרות שבזמן שביבי בארצות הברית הקואליליציה תקים פוטש לסילוק ביבי בעילת ניבצרות. אני מעריך שיהיו מוכנים לקבל את בנט כראש ממשלה זמני עד לבחירות עוד שנתיים ללא שינוי בקואליציה, ביבי וחבורת הזבל סיבו ינוטרלו.
  סגור
 • 2.
  לגייס את כל החרדים - חוק בכנסת - במידה והתקציב לא עובר
  אדי 05/03/2018 17:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פשוט וקל - חוק גיוס חובה
  סגור
 • 1.
  אז אל תכהן (ל"ת)
  אז אל תכהן 05/03/2018 16:43
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות