הפחתת העמלה הצולבת גם בעסקאות חיוב מיידי - תעמוד על 0.25%

בנק ישראל מפרסם את המתווה הסופי להפחתה בחיוב מיידי ובחיוב נדחה; האם מדובר בשינוי משמעותי?

|
רשת פוקס, צילום: Bizportal
בנק ישראל מודיע היום (א') על שינויים במתווה הפחתת העמלה הצולבת בעסקאות חיוב נדחה שהוכרז בחודש ינואר האחרון. זאת בעקבות הערות שהתקבלו מצד חברות כרטיסי האשראי, הבנקים וארגונים שונים.
ראשית, קצב ההפחתה של העמלה על עסקאות חיוב נדחה יואץ, ומועד ההגעה לסוף המתווה, כלומר המועד בו תיקבע העמלה צולבת על שיעור של 0.5%, יוקדם. השינוי יחייב את החברות לביצוע תהליכי התייעלות בקצב מהיר יותר במטרה לאפשר לבתי העסק ליהנות מהפחתת עמלות הסליקה בשלב מוקדם יותר.
בנוסף, לאחר הודעת בנק ישראל על כך שהעמלה בעסקאות חיוב מיידי תישאר ללא שינוי ברמה שנקבעה בשנת 2015, בעיקר בגלל היקף עסקאות נמוך בכרטיסים אלו והקושי באמידת מתווה ההתייעלות העתידי, החליטה הנגידה לאמץ מתווה הפחתה לעמלה הצולבת בגין עסקאות בחיוב מיידי, שבסופו העמלה תעמוד על 0.25%.
מתווה הפחתה זה משקף את התחזית בנוגע לירידה צפויה ביחס שבין העלויות הרלוונטיות לקביעת העמלה בגין פעילותו של המנפיק בעסקאות בכרטיסי חיוב מיידי לבין היקף העסקאות המבוצעות בכרטיסים אלו. יחס זה צפוי לקטון הן נוכח התייעלות צפויה בשיטות העבודה של החברות והן כתוצאה מגידול צפוי במחזורי הפעילות בעסקאות חיוב מיידי בשנים הקרובות.  
על פי הערכות, הורדת העמלה הצולבת של כרטיסי החיוב הנדחה והחיוב המיידי צפויה להתבטא בחיסכון של מאות מיליוני שקלים לעסקים במשק, מידי שנה, בשנים הבאות.
מתווה ההפחתה הסופי של העמלה הצולבת בעסקאות חיוב נדחה
מתווה ההפחתה הסופי של העמלה הצולבת בעסקאות חיוב מיידי
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות