ברננקי: "הפחתת הריבית נועדה לעצור את השפעות המשבר"

בתוך כך, ברננקי צופה זעזועים נוספים בשוק משכנתאות הסאב-פריים: עיקולים נוספים ועיכובים בתשלומי המשכנתאות. זאת בשל השיעור הגבוה של המשכנתאות בעלות הריבית המשתנה
|
ברננקי: "הפחתת הריבית נועדה לעצור את השפעות המשבר"

עוד עיקולים ועיכובים בתשלומי המשכנתאות צפויים בשוק משכנתאות הסאב-פריים, לווי המשכנתאות בעלות שיעור משתנה מתמודדים עם מחירי הון גבוהים יותר, אמר יושב ראש הפדרל ריזרב בן ברננקי. בדברים שנשא בועידת הפיננסים של הבית הלבן, אמר עוד ברננקי כי השוק למשכנתאות אלה "עבר התאמה חדה", ותחומים אלו נוטים לתיקון עצמי.

ציין עוד כי ישנם צעדים נוספים שבהם ה'פד' נוקט במטרה להוריד את הסיכון בעיקולים נוספים, והלחץ הגדול לתמחר מחדש נכסים אלו בידי חברות הפיננסים.

רק יומיים עברו מאז שהפדרל ריזרב הוריד את שיעורי הריבית ב-50 נקודות הבסיס, בהצהרה נכתב כי הבנק המרכזי עומד מוכן כדי לשמור על יציבות המחירים, ועל צמיחה איתנה.

ברננקי הוסיף עוד כי הפחתת הריבית האגרסיבית נועדה כדי לרסן את האפקט הפוטנציאלי של משבר האשראי על התנאים הכלליים של הכלכלה הרחבה. "ועידת השוק הפתוח תוסיף לאמוד את האפקטים של ההתפחויות נוספות בכלכלה ותנהג כפי שידרש כדי לשמור על יציבות מחירים וצמיחה", עוד אמר כאשר נשא דבריו בבית הלבן.

ראש ה'פד' הצהיר עוד כי הוא מתנגד להעלאת סכום ההלוואה המקסימלי המותר לענקיות המשכנתאות Fannie Mae (סימול: FNM) ולחברת Freddie Mac (סימול:FRE). אם יחליט הקונגרס להעלות את שיעור זה (עומד כיום על סכום מקסימלי של 417,000 דולר פר הלוואה), יתכן ויהיה זה צעד זמני בלבד. החברות מצידן לוחצות לקבלת היתר זה, מאחר והן מעריכות כי שוק המשכנתאות יעבור קונסולידציה, קרי שחקנים רבים ייצאו מהשוק, דבר שיאפשר להן להיות ממוצבות טוב יותר בעתיד.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות