שלל דיווחים מקפיטל פוינט: האם כתבי האופציה שפוקעים בקרוב ייכנסו לכסף?

חברת ההשקעות בתחום מדעי החיים מספקת מספר עדכונים חשובים לקראת פקיעת כתבי האופציה. המניה נמצאת על סף כניסה למדד היתר מאגר בחודש יוני הקרוב
 |  (3)
בסקטור הביומד
חברת {קפיטל פוינט} שחררה בשעה האחרונה מספר דיווחים משמעותיים על פעילותה. הסיבה: כתבי האופציה של החברה {קפיטל פוינט אפ 6} פוקעים ב-7 באפריל והחברה מחויבת לעדכן את המשקיעים על ההתפחויות בחברות הבנות והמשאים ומתנים המתנהלים. מניית החברה מטפסת במחזור של כמיליון שקל ונסחרת סביב מחיר המימוש של כתבי האופציה.
קפיטל פוינט היא חברת השקעות אשר מתמחה בעיקר בתחום של מדעי החיים. הנכס הגדול והמרכזי של החברה הוא החזקה של 12.3% בחברת נוירודרם שהונפקה לפני כחצי שנה בארה"ב. עם זאת, הדיווחים של החברה המהותיים מתייחסים בעיקר לחברות הבנות שהמרכזית שבהם היא חברת RDD העוסקת בפיתוח תכשירים רפואיים לטיפול במחלות פי הטבעת.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
חברת RDD גייסה בעבר כסף מקרן אורבימד ולגביה מציינת קפיטל פוינט כי מתנהלים מגעים להשקעה של 3 מיליון דולר נוספים בחברה. מתוך סכום זה - 2 מיליון דולר יושקע על ידי אורבימד ומיליון דולר על ידי קפיטל פוינט. השווי של RDD על פיו תבוצע ההשקעה הוא 24 מיליון דולר לפני הכסף. קפיטל פוינט מחזיקה לפני העסקה ב-18.4% מהמניות ולאחריה יגדל חלקה לכ-25%. 
בנוסף, קפיטל פוינט ציינה כי ישנם משאים ומתנים להשקעת 300 אלף דולר בחברת הבת ביוספ המוחזקת על ידה בשיעור של 22.5% ושל 350 אלף דולר בחברת הבת דנטאק. תנאי העסקאות טרם נקבעו.
הסיפור המעניין בכל מה שקשור לקפיטל פוינט היא העובדה כי מחיר המימוש של כתבי האופציה מסדרה 6 עומד על 60 אגורות בדומה למחיר המניה בשוק. המשמעות הינה כי במצב זה כדאיות מימוש כתבי האופציות מוטלת בספק. עם זאת, בעלי המניות המרכזיים בקפיטל פוינט ובהם מר שיר רויכמן המחזיקים בכתבי אופציה צפויים לממש את ההשקעה ולהגדיל את ההחזקה בחברה.
ככל שימומשו כלל כתבי האופציה - קופת המזומנים של החברה עשויה לגדול ב-13.8 מיליון שקל. כמו כן, שווי השוק של החברה אשר עומד היום על 67 מיליון שקל לצד מימוש של כתבי האופציה עשוי להכניס את המניה למדד היתר מאגר במסגרת עדכון המדדים החצי שנתי בחודש יוני הקרוב בהסתברות יחסית גבוהה. 
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  נראית לי קניה
  דן 02/04/2015 14:43
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מחזיק
  סגור
 • 2.
  מה שווה החברה?
  מומחה פיננסי 02/04/2015 13:24
  הגב לתגובה זו
  0 2
  אלמלא המנהלים היו חושבים רק על עצמם המניה הייתה נסחרת במחיר כפול.
  סגור
 • 1.
  הסיפור ה(לא)מעניין הוא שהם מחפשים פראיירים
  אני 02/04/2015 13:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם האופציות היו שוות היו דואגים לאי מימוש שלהן ולאיפוסן.
  סגור