הדסית ביו: חברה בת קיבלה אישור לתרופת יתום באירופה

התרופה נועדה לטיפול מונע של מחלה אוטו-אימונית קטלנית בה שתל תוקף את הגוף המאחסן לאחר ההשתלה
|
תמיר כפיר, צילום: דנה הראל

חברת הדסית ביו 0% הדסית ביו 349.9 0% הדסית ביו בסיס:349.9 פתיחה:349.9 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה הבוקר שחברה בת (25.8%) שלה בשם אנלייבקס תרפויטיקס, קיבלה מסוכנות התרופות האירופית (EMA) מעמד של תרופת יתום למוצר שלפיתצחה בשם אפוסל.

התרופה נועדה לטיפול מונע של מחלת שתל מאחסן אקוטית (GVHD), מחלה אוטו-אימונית קטלנית בה השתל תוקף את גוף המאחסן לאחר ההשתלה. המחלה פורצת בדרך כלל לאחר השתלת מח עצם או תאי גזע).

להערכת אנלייבקס השוק העולמי למחלת ה-GVHD צפוי להגיע ל-615 מיליון דולר בשנת 2018.

מעמד תרופת יתום מוענק לתרופה המיועדת לטפל במחלה נדירה, אשר פוגעת במספר מצומצם של חולים, על מנת לעודד פיתוח תרופות מסוג זה.

אנלייבקס סיימה בהצלחה ניסוי קליני שלב 1/2 של האפוסל ונמצאת בהכנות לכניסה לניסוי קליני מתקדם. במקביל, החברה מבצעת עבודת מו"פ שתאפשר את ביצוע ניסויים הקליניים בישראל ובחו"ל.

למיטב ידיעתה של החברה, נכון למועד זה, לא קיים טיפול יעיל למחלה האמורה.

תמי , מנכ"לית הדסית ביו, מסרה היום כי "זהו יתרון תחרותי של ממש, אשר לצד ההכרה במוצר האפוסל של החברה כתרופת יתום גם בארה"ב, הכוללת בלעדיות לשיווק התרופה לפרק זמן של 7 שנים, עשוי למצב את אנלייבקס בעמדת הובלה ביחס לתרופות וטיפולים חלופיים. מדובר בהישג חשוב שיאפשר לחברה לקצר את התהליכים לאישור התרופה, ואני משוכנעת כי אנלייבקס, בהובלת הקבוצה העסקית בראשות שי נוביק וצוות ההנהלה של הדסית ביו, תפעל למנף יתרון זה. אנלייבקס מציעה פתרון עבור מחלה, אשר נכון להיות, אין לה טיפול יעיל ועל כן אנו מייחסים לאנלייבקס פוטנציאל עסקי רב. קבלת מעמד של תרופת יתום יוכל לסייע לנו בחתירה למיצוי פוטנציאל זה".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות