על מדד עוצמת המגמה שיעזור לכם לבחור את המניות הנכונות

אייל גורביץ', המנתח הטכני של Bizportal, על הכלי שיעזור לכם לזהות מגמות עולות ואיכותיות כדי שתוכלו לבחור את המניה הנכונה להשקעה
|
(5)
סחר עוצמתי
מדד עוצמת המגמה הוא עוד כלי ייחודי לבורסהגרף, אחרי מזהה הרצפים ומזהה המגמה הייחודיים לתוכנה. כמו כלים אחרים שנבנו עם השנים, גם כלי זה נבנה בניסיון להקל את הדרך להבנת המגמה ולבחירת המניה הנכונה. למרבית העוסקים בתחום יש קושי גדול להבדיל בין מגמה מובהקת לשאינה מובהקת, בין מגמה חזקה ומגמה המאבדת מומנטום, בין מגמה איכותית למגמה באיכות נמוכה, ובין מגמות סחר שכדאי לסחור עליהו לכאלה שכדאי להימנע מהן.
כיצד מאתרים את המגמות בקלות?
מדד בורסהגרף לעוצמת המגמה נבנה במטרה לסייע לציבור הסוחרים בכלל וללקוחות בורסהגרף בפרט באיתור מניות, מדדים, מטבעות וסחורות, המתאפיינים במגמה עליה ניתן לסחור ביתר קלות ורווחיות. לפיכך, טרחנו ועמלנו לא מעט זמן כדי לבנות ולבסס מדד שישקף באופן הנכון ביותר לא רק את כיוונה של המגמה אלא גם את איכותה. ייחודו ואיכותו של המדד היא בהתאמתו לכל ממד זמן והוא יכול לשמש סוחרים לטווחים ארוכים, בינוניים, וקצרים כאחד, כולל סוחרי יום.
המדד נע על סקאלה סגורה בין 0-100 אחוז, כאשר כל מספר בטווח זה משקף את עוצמתה של המגמה. בכל נקודת זמן נתונה, בפתיחת גרף של מדד/מניה/מטבע או כל נכס אחר, תיפתח חלונית שתציג את ערכו של מדד בורסהגרף לקביעת עוצמת המגמה. הפתיחה אוטומטית, אך אפשר לעשות זאת גם באופן ידני תוך לחיצה על הכפתור המתאים המצוי בסרגל התחתון. כפי שנכתב קודם, ערכו של המדד ישמש בסיס להחלטה האם אפשרי לסחור בנכס ברמת סיכון נמוכה. מקרא הערכים
בין 85%-100% - מגמת עלייה מובהקת
בין 85%-75% - מגמת עלייה בעלת מומנטום חלש
בין 75%-25% - חוסר מגמה
בין 25%-15% - מגמת ירידה בעלת מומנטום חלש
בין 0%-15% - מגמת ירידה מובהקת
כלומר, ערכים מעל 85% מעידים על מגמת עלייה חזקה. במגמות שרמתן מעל 85% סביר להניח שכל תנועה כנגד המגמה תהווה תיקון טכני ובסופו של דבר תוכל ליהנות ממהלך נוסף בכיוון המגמה. כלומר, מגמת עלייה או ירידה איכותית שאפשר לקבל החלטות רווחיות ובעלות סיכון נמוך. בנוסף, תוכל לאתר את כל הנכסים העומדים בקריטריונים דרך הסורק לפי הדוגמה הבאה:החלטות מסחר
מסחר על מגמה יתבצע רק כאשר מדד בורסהגרף לקביעת עוצמת המגמה יתייצב מעל ערך של 85%. רמה מינימלית זו מייצגת מגמה יציבה ומבוססת שצברה מספיק כוח כדי להמשיך הלאה. עם זאת, המדד לא נוצר כדי לספק איתותי קנייה ומכירה. עשה בו שימוש באופן הבא:
מרגע התבססות המגמה, עלייה או ירידה, המתן לתיקון טכני כדי לאתר את נקודת העיתוי הנכונה.

משקיעים המצויים כבר בפוזיציה יכולים לעשות שימוש במדד בורסהגרף לקביעת עוצמת המגמה כבסיס לסטופים, החלטה על נעילות רווח או חיסול מוחלט של הפוזיציה. ירידה של עוצמת המגמה מתחת לרמה של 85% יכולה לשמש בסיס לסיום העסקה או דילול האחזקות.


*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ
**הערה: כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  זאת כתבה ממוחזרת מלפני שנתיים
  בלה בלה בלה 19/04/2016 21:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  http://www.bizportal.co.il/technicalanalysis/news/article/384552
  סגור
 • 3.
  מה עם אל יא גט רביץ?
  פישנזוןמה 14/04/2016 19:48
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מתי תיתן פריצה כמו שהמלצת?
  סגור
 • 2.
  כדי להשתמש באינדקטור נדרש להבין כיצד הוא מחושב
  הגולש 14/04/2016 17:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא די בהכוונה הכללית
  סגור
 • 1.
  איזה מדד עוצמה בחירת מניות לוטווחים קצרים שווה...
  יוסף פותר החלמות 13/04/2016 12:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  להימור בקזינו אין שום דרך לבחור מניות לטווחים קצרים חוץ מהזרה העדיבה של מהחברה הקבוע שלך פורטונה . בנתיים אני לא רואה שאתה מצליח כל כך לבחור מניות מצליחות עם המדד העוצמה ובלי מדד העוצמה .
  סגור
 • חחחחחחחחח (ל"ת)
  חחחח 19/04/2016 08:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות