הדולר התחזק מול השקל: "הירידות החדות מגלות את העצבים החשופים של המשקיעים"

כך אומר טל עבדה, סמנכ"ל השקעות בכלל פורקס. הדולר היציג נקבע בעליה של 0.33% לרמה של 3.968 שקלים והאירו רשם עליה של 1.3% ל-5.5433 שקלים
|
הדולר התחזק מול השקל: "הירידות החדות מגלות את העצבים החשופים של המשקיעים"

הדולר שב ומתחזק היום במסחר מול השקל, על רקע הנפילות בבורסות מסביב לעולם ולאחר שאתמול שמר על יציבות. בשעות האחרונות, עם זאת, הוא נחלש לעומת המסחר בבוקר. הדולר היציג נקבע בעליה של 0.33% לרמה של 3.968 שקלים והאירו רשם עליה של 1.3% ל-5.54 שקלים. נציין כי היום פקעו אופציות המעו"ף על הדולר והאירו לחודש יוני.

טל עבדה, סמנכ"ל השקעות בכלל פורקס, אומר היום כי "המגמות בשוק מעידות על חשש מעלייה בסיכון הגלום. משקיעים רבים מעריכים שהעליות החדות בחודש שעבר הביאו את השוק לקניות יתר ותמחיר יתר, ולכן צפוי תיקון כלפי מטה. הודעת הבנק העולמי היתה הקש ששבר את גב הגמל, חיזקה את ההערכות הקיימות זה מכבר, אך אין לזקוף רק לחובתו של הבנק את הירידות החדות אתמול".

"הציפיות הללו מחזקות את הדולר בעולם, מורידות את הביקושים לסחורות ולכן את מחירן. השקל מצטרף למגמה העולמית. תגובת האירו-שקל היתה חדה יותר, מ-5.45 אתמול בצהריים ל-5.54 שקל לאירו הבוקר. לצמד רמת התנגדות חזקה ב 5.55, אותה ניסה הצמד לפרוץ חמש פעמים מתחילת החודש ונכשל".

עוד אומר עבדה כי "המרוויח הגדול מהמהלך הוא היין היפני, שהתחזק למול הדולר, האירו והלירה שטרלינג מאז תחילת החודש ביותר מ-4%. הירידות החדות מגלות את העצבים החשופים של המשקיעים ואת חוסר הסובלנות שלהם כלפי עליית הסיכון. מחר אחר הצהריים יפורסמו נתוני הנדל"ן, מלאי הנפט, וראש הפד, ברננקה, ינאם כחלק מהכרזת הריבית בארה"ב. תוצאות מאכזבות מחר יעלו את הסיכון מדרגה נוספת ועלולים לשלוח את מדדי המניות לירידות נוספות ולחזק את הדולר אל מעבר לרמת 4 שקלים לדולר".

בעולם, היין היפני מתחזק כעת ב-0.44% לרמה של 95.45 יין לדולר. האירו מזנק ב-0.86% לרמה של 1.398 דולרים לאירו.

נזכיר כי אתמול נותרה לחודש יולי, כצפוי, ללא שינוי ברמת שפל היסטורי של 0.5%. בהודעת בנק ישראל נאמר כי "הותרת ריבית יולי ללא שינוי ברמתה הנמוכה יחד עם הצעדים הנוספים המשלימים שנוקט בהם בנק ישראל של רכישות בשוק המט"ח ובשוק האג"ח הממשלתיות, תורמים לחיזוק יכולתו של המשק להתמודד עם ההשלכות של המשבר הכלכלי העולמי על המשק הישראלי. החלטה זו תומכת בהשגת יעד האינפלציה, בפעילות הכלכלית הריאלית וביציבות המערכת הפיננסית".

בבנק ישראל אומרים כי "האינפלציה נמצאת בתוך היעד ולפי תחזיות החזאים ושוק ההון היא צפויה להישאר בתוך היעד בשנה הקרובה. יש לציין כי, שינויים במיסוי ובמחירים המפוקחים צפויים להשפיע באופן חד פעמי על רמת המחירים ולפיכך להשאיר את האינפלציה בהסתכלות ל-12 חודשים אחורנית סמוך לגבול העליון בחודשיים הקרובים. לאחר מכן, לפי התחזיות, תחזור האינפלציה לקירבת מרכז היעד".

מחדר המסחר של איטריידר נמסר, כי "מזה זמן רב שבנק ישראל מפעיל שני כלים בלתי שגרתיים להילחם בירידת הדולר. רכישה יומית של 100 מיליון דולר בשוק, ובנוסף רכישה של אג''ח ממשלה בשוק המשני בסך 200 מיליון שקל מדי יום. ארוך טווח מגלה שהוא מצליח בנסיונותיו, גם אם באופן חלקי. הרמות הנמוכות של 3.904 מתחילת החודש מהוות נקודות תמיכה בהמשך קו מגמה ארוך טווח של עליות, שתחילתו בדצמבר 2008." עוד נמסר מאיטריידר, כי "המשך היחלשות הנפט ייגרום לדולר לבחון את רמת ה-4 שקלים לדולר."

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות