סודהסטרים: לאחר 12 שנים, בירנבאום מפנה את מקומו לטובת אייל שוחט

דניאל בירנבאום יעבור לכהן כיו"ר החברה לבקשת מנכ"ל פפסיקו. שוחט המשמש כמשנה למנכ"ל החברה יחל את תפקידו כמנכ"ל החל מספטמבר
|
אייל שוחט ודניאל בירנבאום, צילום: יח"צ

לאחר 12 שנים כמנכ"ל סודהסטרים, דניאל בירנבאום עובר לכהן כיו"ר החברה. אייל שוחט, ששימש כמשנה למנכ"ל, ימונה למנכ"ל החברה.

בהודעה שנמסרה היום לעובדי סודהסטרים בעולם כתב בירנבאום: "לאחר 12 שנים מדהימות אתכם, ואחרי השלמת שנת האיחוד עם פפסיקו, החלטתי לקחת צעד אחורה מהניהול היום-יומי של סודהסטרים. לבקשת מנכ"ל פפסיקו, אני עובר לתפקיד יושב ראש ואמסור את שרביט הניהול לאייל שוחט, המשנה למנכ"ל.

עבורי, זהו סיומו של פרק חשוב וארוך בחיי. במבט לאחור על שתיים עשרה השנים שעברו, אני מתרגש לראות כמה השגנו יחד: יצרנו מקומות תעסוקה עבור 3,500 משפחות. הפרחנו את הנגב והפכנו למעסיק הגדול ביותר של בדואים בארץ. הוכחנו כי שלום בין ישראלים לפלסטינים הוא אפשרי. הצלנו את העולם ממיליארדים של בקבוקי פלסטיק והפכנו למותג מספר 1 של מים מוגזים בעולם. והכל בגאווה ישראלית עם דגל ישראל מוטבע על גבי שבעים מיליון מוצרים בשנה".

בירנבאום סיים את מכתבו בנימה אישית ואמר: "אין בעולם מקום כמו סודהסטרים. תודה לכל אחד ואחת מכם שהצטרפתם אלי למסע העיקש להפוך את העולם למקום טוב יותר. אני מעז לומר בגאווה וסיפוק עצומים שביחד הצלחנו. מעטים האנשים שיכולים לומר זאת בימי חייהם. אוהב אתכם מאד".

אייל שוחט (45), המשמש כמשנה למנכ"ל סודהסטרים יהיה מנכ"ל החברה החל מספטמבר הקרוב. שוחט הצטרף לחברה בשנת 2010 כסמנכ"ל לעניינים משפטיים טרם הנפקתה בנאסד"ק. לאחר מכן כיהן כמנהל הפיתוח העסקי של החברה ומזה כשנתיים משמש כמשנה למנכ"ל. לשוחט ניסיון עשיר בהובלת הפעילות העסקית של סודהסטרים, הוא היה שותף להובלת החברה לצמיחה בשנים האחרונות ולהצלחתה העולמית עד למכירתה לפפסיקו.

טרם הצטרפותו לסודהסטרים שימש שוחט כסגן נשיא לעניינים משפטיים בחברת פרוטארום תעשיות במשך 9 שנים. הוא בעל תואר ראשון במשפטים וחשבונאות ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת ת"א. נשוי לתמי ואב ל-4 ילדים.

בירנבאום ביקש לאחל לאייל שוחט את מיטב הברכות ואמר: "אני מאחל לאייל הצלחה רבה ובטוח כי ימשיך לנהל את החברה ברוח הישראלית של ״תיקון עולם״ לצד ההצלחה העסקית".

אייל שוחט מסר: "אני מקבל את שרביט הניהול מידיו של דניאל ביראת כבוד ומתוך תחושת אחריות גדולה ליותר מ- 3,500עובדי החברה ולמשפחותיהם בארץ ובעולם, ולהמשך הצלחתה כחברה ישראלית גלובלית מובילה. בהובלתו של דניאל, הפכה סודהסטרים לסיפור הצלחה בקנה מידה עולמי ואני מודה לו מקרב לב על האמון וההזדמנות שנתן לי ועל הליווי והלימוד לאורך השנים. סודהסטרים תמשיך להיות נווה מדבר, אי של שלום, ותעמוד בחזית המאבק בשימוש בפלסטיק חד-פעמי".

בירנבאום משמש כמנכ"ל סודהסטרים משנת 2007 לאחר שנרכשה על ידי קרן פורטיסימו בשישה מיליון דולר. הוא שיקם את החברה, הביא להצלחתה העולמית תוך מכירת מוצריה ב-46 מדינות בעולם, ולמכירות של למעלה מ-800 מיליון דולר שהובילה לבסוף למכירתה בסוף שנת 2018 לתאגיד העולמי פפסיקו ב-3.4 מליארד דולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות