דרך חדשה לסחור בדולר: וול סטריט ג'ורנל ו-DJ השיקו את מדד ה-BUXX

המדד החדש שיסחור בדולר כנגד סל מטבעות מרכזיים הושק היום ויתחרה במדד הדולר הפופולרי ביותר כיום, מדד ה-DXY של ICE. המדד החדש יחושב בצורה קצת שונה
 |  (1)
שוק של 4 טריליון דולר ביום
מהיום יש למשקיעים דרך חדשה לעקוב אחר הדולר האמריקני, כזו שמחשבת באופן קצת שונה את התנודות של הדולר כנגד המטבעות המובילים בעולם מהאופן בו מחשבים את התנודות במדד הדולר הפופולרי ביותר כיום, מדד ה-DXY של ICE.

הוול סטריט ג'ורנל וסוכנות דאו ג'ונס (DJ FX TRADER) השיקו היום את מדד הדולר של וול סטריט ג'ורנל, תחת הסימול: BUXX, שנסחר כעת ברמה של 72.08 נקודות לעומת רמה של 83 נקודות בו נסחר מדד ה-DXY.

למרות שמדד הדולר של WSJ הושק באופן רשמי הבוקר, הוא חושב אחורה מאז ה-6 ביוני 2001, אז עמד שעור על 100 נקודות וזאת על למנת שיוכל לספק לסוחרים בו את הקונטקסט ההיסטורי.

המדד החדש, אשר מודד את הדולר כנגד מרכזיים, ובהם האירו, הין, הליש"ט, הדולר האוסטרלי והקנדי, הפרנק השוויצרי והקרונה השבדית, מתכוון לשפר את המדדים הקיימים כגון זה של ICE בכך שיבסס את שוויו על המחזורים האמיתיים והמעודכנים של כל המשתתפים בציטוטי שערים בשוק המט"ח, כך דווח וול סטריט ג'ורנל.

המדד שומר על משקל פרופורציוני של הדולר ביחס למטבעות השונים בהתבסס על מידע ביחס להיקפי המסחר בשוק המט"ח שמתקבל מסקירת הפעילות בשוק המט"ח שמבצע הבנק הסדרים בינלאומיים שנחשב לבנק המרכזי של הבנקים המרכזיים. בכל שלוש שנים, לאחר שהבנק המרכזי להסדרים בינלאומיים יפרסם את הסקר החדש ביחס לשוק המט"ח, תבוצע הערכה מחודשת למדד הדולר של הוול סטריט ג'ורנל, תוך שימוש בנתונים האחרונים ביחס להיקפי המסחר של הבנק הזה. כך שהמדד יתפתח יחד עם השינויים התמידיים בשוק, נאמר בדיווח.

בתיאורו מספרים בעיתון כי אם היה המדד החדש נסחר מאז 2001, היה אחראי ליותר משני שלישים מסך המסחר היומי בשוק המט"ח העולמי שמסתכם בכ-4 טריליון דולר ביום. המדד מוגבל למסחר בצמדי מטבעות הכוללים את הדולר אשר מהווים לפחות 1% מסך המחזור ואשר מוגדרים על ידי חברת המחקר BIS כמטבעות מרכזיים.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  למה השערים כל כך שונים? (ל"ת)
  זה מעניין 18/07/2012 12:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור