יורו דולר - לקראת מהלך משמעותי

אייל גורביץ, המנתח הטכני של אתר Bizportal, בסקירה על היורו-דולר
|
אייל גורביץ'

הדינאמיקה של היורו דולר, לפחות כפי שהיא מסתמנת ולפחות לפי המסקנות אליהן היא מובילה, אמורה להיות גן עדן לסוחרי מט"ח. סוג של חלום רטוב שכל בר דעת שיש לו נגיעה לשוק זה היה מעוניין להיות שם. יחד עם הדשדוש בשוקי המניות, גם היורו החל להיעצר וזאת לאחר גל עליות מרשים שנשא את מחירו לרמות של 1.4340 דולר ליורו, מחיר שנרשם בתחילת יוני השנה.

המגמה

הגרף המצורף הוא גרף נרות יומי של היורו דולר ומבט ממוקד יחשוף מספר מרכיבים אליהם יש לתת את הדעה:

1. במהלך השבועות האחרונים נוטה היורו לדשדש במקומו חסר יכולת להחליט. לאחר ההגעה לרמת 1.4340 דרדר גל ירידות את היורו 1.3750 דולר ליורו. מיד לאחר מכן החל מהלך עליות שנבלם ברמת 1.4200 דולר ליורו. הירידה שבאה לאחר מכן החזיקה מעמד היטב סביב 1.3830.

2. דינמיקה זו יוצרת תהליך של דשדוש המייצג תבנית של "משולש סימטרי". מהלך בו הקונים מוכנים לרכוש כל כמות במחירים עולים, בעוד שהמוכרים מוכנים למכור כל כמות במחירים הולכים ויורדים. חילוקי דעות במיטבם לגבי המשך הדרך.

3. כדי לגבות את היווצרות המשולש במרכיב אובייקטיבי, אפשר לעשות שימוש ב"רצועות בולינגר". כלי זה מגדיר את רצועת הניוד של היורו ומסייע בהבנת התנודתיות. כפי שאפשר לראות על הגרף המצורף, הופכות הרצועות לאופקיות והמרחק ביניהם הולך ומתכווץ. המשמעות היא שהתנודתיות הולכת ודועכת ומכאן שתנועה חדה עומדת בפתח.
היעדים

כיוון הפריצה אינו בר ניחוש. העובדה שקיימים חילוקי דעות מהותיים לגבי המשך הדרך, אינה מאפשרת לזהות מבעוד מועד את כיוון הפריצה. עומק הדשדוש הוא 590 פיפס כאשר המשמעות היא שפריצה מעלה או מטה יניבו מהלך הזהה באורכו לעומק הדשדוש.

מכאן, שפריצה מטה של רמת 1.3830 אמורה להניב מהלך של 590 פיפס לפחיות ולדרדר את היורו לפחות לרמת 1.3240. מאידך, פריצה מעלה של רמת 1.4200 תהיה סימן לגל עליות לפחות לרמת 1.4790.

מכאן, הכל עניין של המתנה.*אין בסקירה זו משום המלצה לקנות את הנייר או למוכרו והעושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.

*הערה: כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות