סקר מצא: זו הדאגה הגדולה ביותר של הכלכלנים באשר למשק האמריקני

בהתייחס למועד בו יחל הפד' את תוכנית התמריצים, סבורים 39% מחברי האגודה כי הבנק המרכזי יחל בצמצום תוכנית הרכישות ברבעון ה-4 של השנה
 | 
ירידות באסיה
סקר שנערך בקרב כלכלנים עסקיים מוצא כי האתגר הפיסקלע הגדול ביותר שניצב בפני ממשלת ארה"ב הוא גודלם של הגרעונות הצפויים בשנים 2020 ועד שנות ה-2030. האגודה הלאומית לכלכלה סקרה את מאות חבריה בחודשים יולי ואוגוסט, ורובם היו מודאגים מגודל הגרעונות בשני העשורים הבאים מאשר מהגרעונות השוטפים ב-10 השנים הבאות. בנוסף, מצא הסקר כי אין הסכמה לגבי המדיניות והדרך הטובה ביותר לטפל בגרענות הללו.

המוחות הגדולים ביותר נמצאים השבוע בג'קסון הול ומדברים על עתידו של המשק האמריקני. 39% מחברי האגודה לכלכלה סבורים כי הדרך הטובה ביותר להתמודד עם היחס בין הגרעון לתמ"ג בעשורים הקרובים היא ריסון הוצאות וההכנסות. עוד עולה מהסקר, כי העלויות התופחות לביטוח לאומי ולביטוח הבריאות בעקבות הזדקנות האוכלוסיה יגרמו לגרעונות תקציביים בטווח הארוך.

בהתייחס למועד בו יחל הפד' את תוכנית התמריצים, סבורים 39% מחברי האגודה כי הבנק המרכזי יחל בצמצום תוכנית הרכישות ברבעון הרביעי של השנה, וכ-7% לא חושבים שזה יקרה עד 2015 או מאוחר יותר. יתר על כן, 39% סבורים כי הפד' ימתין עד 2015 או מאוחר יותר בכדי להתחיל להעלות את הריבית.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה