הבהלה לזהב: הזדמנות קנייה או חלומות פז?

אייל גורביץ', המנתח הטכני של Bizportal, על היסוד המתכתי שחזר לנצנץ בחודשים האחרונים
|
(4)
שולחן הניתוחים
רמת ה-1,200 דולר לאונקיה הייתה בחודשים האחרונים רמת מבחן משמעותית. מי שרכש שם וגילה אורך רוח לא הפסיד את כספו. ינואר ופברואר היו חודשים מוצלחים בעבור המתכת שזוהרה עומעם. רמת ה-1,200 דולר לאונקיה נשברה מעלה, וכעת נשאלת השאלה האם סביב המחיר הנוכחי, עבור אלה המביטים מעבר לקצה אפם, מדובר במחיר קנייה נוח.
בגרף החודשי
את עובדת היות המגמה ארוכת הטווח מגמת ירידה נשים בצד. על כך אין עוררין. בגרף החודשי אפשר לראות את רמת 1,200 דולר לאונקיה. רמה זו, לאורך זמן, משמשת כרמת תמיכה או התנגדות לסירוגין. כך היה מ-2013 כאשר שבירה של רמה זו מעלה או מטה הופכת אותה לתמיכה או להתנגדות. אפשר לראות זאת בבירור על גבי הגרף. 

הזינוק שנרשם בשני החודשים הראשונים של השנה, הקפיץ את מחירה של אונקיה מעל לרמת 1,200 דולר. כעת אמורה רמה זו לשמש כרמת תמיכה, ואפשר לראות שלאורך מארס וגם במהלך תחילתו של אפריל, נותר הזהב מעל לרמה זו.בגרף השבועי
 בגרף השבועי אפשר לראות את הדברים מקרוב יותר. אפשר לראות את הזינוק מעל לרמת 1,200 דולר לאונקיה ואת ההתבססות מעליה. בשבועות האחרונים עסוק הזהב בתיקון טכני. הוא נסוג אך נותר מעל לרמת 1,200 דולר לאונקיה. יחד איתו, נסוג מדד cci מתחת לרמת 100- כעדות שלפיה מצוי הזהב במצב של "מכירות יתר".בגרף היומי
בגרף היומי אפשר לראות את סיומו של התיקון. שתי נקודות שפל שאינן יורדות מעידות שהקונים מוכנים לרכוש כל כמות במחיר קבוע מראש. מן הסתם, מדובר במחירים הנעים סביב 1,200 דולר לאונקיה. אתמול נשבר מעלה הרצף היורד ובכך ניתן אישור רשמי לכך שרמה זו שימשה שוב כרמת תמיכה. לסיכום, רמת 1,200 דולר לאונקיה הוכיחה את עצמה לאורך זמן כרמה מעניינת. הזהב אינו מתאים לאלו המחפשים השקעה קצרת מועד, אלא למשקיעים שרואים בהחזקת המתכת כעניין אסטרטגי וארוך טווח. המחירים הנוכחיים בהחלט מהווים הזדמנות.
 

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ
**הערה: כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  דיי דיי (ה)יינו
  מסתכל מלמעלה 14/04/2016 21:16
  הגב לתגובה זו
  5 4
  אמרת שהדולר הולך לכיוון 4 מייד הוא ירד למטה 3.75 - איי פגעת (באחרים) אמרת שהנפט עדיין לא ראה קרקעית - ומייד הוא שינה כיוון ומאז עלה 60 אחוז - איי פגעת (באחרים) אמרת שהזהב יעלה ומייד הזהב התחיל לרדת בנתיים ירד 30 נקודות - איי פגעת (באחרים) יש עוד הרבה סקטורים שאתה ממשיך לפגוע ... דיי דיי (היינו) דיי (היינו) וראינו...
  סגור
 • לא פגעת לא נפגעת - בעייה של אחרים (ל"ת)
  היי 14/04/2016 21:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  מניית דלתא
  אסף 13/04/2016 16:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום אייל, אפשר בבקשה ניתוח למניית דלתא?
  סגור
 • 1.
  הזהב הנו היהלום של 2016/17 (ל"ת)
  קפיטל 12/04/2016 09:56
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות