הדולר לאן? משתתפי סקר Bizportal מעריכים - ידשדש או יפרוץ את ה-4 ש'

בחודש יולי נחתך הדולר בשיעור של למעלה מ-3% לאחר שנגע בשיא שנתי. גולשי Bizportal נשאלו - לאן הדולר יגיע קודם? להלן פירוט התשובות
|
הדולר לאן? משתתפי סקר Bizportal מעריכים - ידשדש או יפרוץ את ה-4 ש'

הדולר מדשדש בחודשים האחרונים מול השקל, כאשר אם מסתכלים על המסחר מול השקל מאז תחילת השנה כמעט ולא רואים שינוי. לפי תוצאות סקר Bizportal, כדאי להתרגל לזה, מכיוון שיתכן והדשדוש ימשך בתקופה הקרובה.

מצד אחד, העלאת הריבית האחרונה של , כמו גם העלאות עתידיות, צפויה להביא להתחזקותו של השקל אל מול הדולר. מנגד, בנק ישראל מנסה למתן את התחזקות השקל על מנת להקטין את הפגיעה ביצואנים ולכן רכישות דולרים במועדים משתנים.

מאז תחילת שנת 2010 הדולר רשם עלייה קלה בלבד של 0.4%. עם זאת, המסחר בדולר היה תנודתי בתקופה האחרונה, כאשר מאז השיא האחרון אותו רשם בתחילת חודש יולי איבד הדולר כ-3%.

השאלה בסקר הייתה: לאן הדולר יגיע קודם?

1. יפרוץ את רמת ה-4 שקלים.

2. ידשדש בתקופה הקרובה ברמתו הנוכחית.

3. יירד לכיוון 3.6 שקלים.

למעלה מ-1,500 מגולשי Bizportal הצביעו והשפיעו כאשר מתוצאות הסקר ניתן לומר דבר אחד בברור - מיעוט קטן בלבד צופה היחלשותו של הדולר אל מול השקל. רוב של 46.3% מהעונים על הסקר בחר באפשרות השניה. קבוצה זו מאמינה שמה שהיה הוא שיהיה - כלומר שהדולר ימשיך לדשדש סביב רמתו הנוכחית בתקופה הקרובה, בדיוק כפי שהיה עד כה במהלך שנת 2010.

קבוצה קטנה יותר, אך עדיין מהווה מעל לשליש מהנשאלים (38.2%) בסקר, ענו על האפשרות הראשונה לפיה הדולר יתחזק בתקופה הקרובה אל מעבר לרמה של 4 שקלים. רק 15.4% בחרו באפשרות השלישית, לפיה הדולר יחלש לכיוון 3.6 שקל.

עם זאת, בניגוד לתוצאות הסקר, בברקליס קפיטל יצאו היום בהמלצה למכירת דולרים, זאת מכיוון שמעריכים שהשקל צפוי להיתחזק אל מול הדולר ולהגיע לרמה של 3.69 שקל בתוך חודשיים. בברקליס מעריכים שבנק ישראל יהיה מוכן "לסבול" ייסוף של עד 3% לערכו של השקל מול הדולר בטרם ישוב להתערב במסחר במט"ח בהיקפים גדולים. ברקליס ממליצים: PUT על הדולר לתקופה של חודשיים

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות