הדולר ממשיך להתחזק: היציג נקבע על 3.629, הרציף נסחר בהתחזקות של 1.4%

לירן קפלוטו מפינוטק: " פריצה של הדולר מעבר ל-3.65 שקלים יכולה לשלוח אותו בטווח של חודש חודשיים לרמה של 3.8 שקלים"
|
הדולר ממשיך להתחזק: היציג נקבע על 3.629, הרציף נסחר בהתחזקות של 1.4%

הדולר האמריקני והאירו ממשיכים להתחזק מול השקל הישראלי גם היום, כשהדולר היציג נקבע היום על 3.629 שקלים. ברקע למסחר פרסום היום בערב, שעל פי הערכות יעלה בשיעור של כ-0.4%, מה שיאפשר לנגיד להוריד את הריבית בסוף החודש, בנוסף להורדת הריבית ערב יום כיפור.

הדולר מקבל רוח גבית גם מדברי נגיד בנק ישראל, פרופסור סטנלי פישר, כי ישקול להמשיך ברכישת המט"ח גם לאחר השלמת תוכנית הגדלת הרזרבות של בנק ישראל בחודש הבא. לעומת המסחר המקומי, בעולם נחלש הדולר מול המטבעות המובילים.

הדולר התחזק היום ב-0.61% מול השקל לרמה של 3.629 שקלים. נציין כי הדולר נסחר בשעה זו בין הבנקים בהתחזקות של יותר מ-1.4%. במקביל גם האירו הוסיף לערכו 0.223%, והאירו היציג נקבע על 4.934 שקלים.

בעולם נחלש הדולר מול הליש"ט והיין בשיעורים של 1.02%, ו-0.74% בהתאמה. מול האירו מאבד הדולר 0.35%.

מחדר המסחר של פינוטק נמסר "משקיעים זרים ברחבי הגלובוס מממשים את השקעותיהם ומחזירים הביתה את כספם. מהלך זה בא לידי ביטוי גם בארץ ומוביל למכירתו של המטבע הישראלי". לדברי לירן קפולטו, אנליסו בכיר בפינוטק בלונדון, היחלשות השקל נובעת מנסיגה מסוימת של המשקיעים בעולם משווקים מתעוררים (ובהם ישראל), וחזרתם לחוף מבטחים. לדבריו, התחזקות הדולר מול השקל מקרינה גם על התחזקותו של האירו מול השקל.

"פריצה של הדולר מעבר לרמה של 3.65 שקלים, יכולה לשלוח את הדולר לרמה של 3.8 שקלים בטווח של חודש חודשיים", מוסיף קפולטו.

נתוני האינפלציה של גוש האירו, שהתפרסמו הבוקר נותרו בהתאם לציפיות לא שינוי, ברמה של 3.6% במונחים שנתיים. בנוסף, יתפרסמו ב-15:30 שעון ישראל, נתוני המכירות הקמעונאיות של ארה"ב, שצפויים להיות שליליים, ובשעה 19:15 ינאם נגיד הפדרל ריזרב, בן שלום ברננקי.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות