הדולר השלים נפילה של 3.6% מול השקל - "הגרף השבועי ממחיש את המגמה"

מחר יפרסם בנק ישראל את עדכון הריבית (צפי לחודש 12 ברציפות של - ללא שינוי), מה צפוי במט"ח?
 | 
(5)
בשוק המט"ח
הדולר האמריקני לא מוצא תחתית מול השקל: בעוד כלכלנים רבים צפו למטבע האמריקני מהלך של עליות, בין היתר בשל הצפי להעלאות ריבית בארה"ב בעוד שאר העולם רחוק מיציאה מטווח הריבית האפסית - המטבע ממשיך להחלש מול השקל. שערו היציג של הדולר נקבע ביום רביעי (טרם חופשת פורים) על שער של 3.842 שקל לדולר, אך במסחר הרציף נחלש הדולר גם ביום חמישי, ל-3.8351 שקל בלבד.
רק לפני כחודשיים נסחר המטבע האמריקני מול השקל ביחס של כמעט 4 שקלים לדולר, מה שהיה שיא של כ-9 חודשים, וההמלצות לגביו היו רבות - כאמור, מתוך ראיה כי דווקא המשק החזק בעולם (האמריקני) מאותת על העלאות ריבית קרבות. עם זאת, בחודשיים אלו איבד המטבע כ-3.6% מערכו מול השקל, כשגם מול האירו הוא נחלש ב-3.4% באותו פרק זמן.
לגבי הדולר-שקל, נזכיר כי מחר יתקיים עדכון הריבית בישראל, כשבין הכלכלנים קיים כמעט קונצנזוס כי הנגידה פלוג תחליט שוב להותיר את הריבית על כנה, בשיעור של 0.1% (כמו כן, רבים מאמינים כי הריבית לא צפויה לעלות כלל בטווח הקרוב). לאחר עדכון הריבית תתקיים מסיבת העיתונאים הרבעונית, ודבריה של פלוג עשויים להשפיע מאוד על המסחר בין המטבעות - גם אם עדכון הריבית לא יפתיע אף אחד. כידוע, שקל חזק מדי אינו טוב למשק הישראלי, בפרט ליצואנים, והתייחסותה של פלוג לנושא חוזקו של השקל עשויה להיות קריטית.
במסחר המט"ח בעולם, הדולר דווקא רשם שלשום יום 6 רצוף של עליות, על רקע פרסום נתון התמ"ג של ארה"ב בקריאה שלישית, נתון שהציג צמיחה של 1.4% במשק האמריקני, מול תחזיות לצמיחה של 1% בלבד.
דולראירו
למרות החלשות הדולר בשלושת החודשים האחרונים, נציין כי מאז יום שישי הקודם (לפני שבוע וחצי), המטבע האמריקני דווקא התחזק מול האירו ביותר מ-1.25%, והיחס בין השניים עומד כעת על 1.1165 דולר לאירו. החלשות האירו באה בין היתר על רקע המצב הבטחוני באירופה. בהקשר היחס בין המטבעות הללו, נציין כי מאז אמירתו של מריו דראגי, ב-10 למארס, כי אינו צופה הורדות ריבית נוספות בגוש היורו, המטבע האירופי התחזק מול האמריקני ביותר מ-1.5%, כולל שקלול ההחלשות האחרונה שצויינה מעלה.
פרט למצב הבטחוני ביבשת השכנה, שסביר שמשפיע על ערכו של האירו, נזכיר עוד כי בשבוע החולף התבטאו מספר בכירים בפד' לגבי נושא עדכון הריבית הקרובה בארה"ב, ואלו תומכים בהעלאתה בכינוס הפד הקרוב - מה שכמובן מחזק את הדולר.
ניתוח טכני:
אייל גורביץ', המתנח הטכני של Bizportal, מסר לגבי היחס בין הדולר לשקל: "מה שהתחיל כהבטחה גדולה למגמת עלייה נמוג לתוך לחץ מכירות שבסופו של דבר הכריע את הדולר. מה שאפשר לומר ברמה גבוהה של וודאות הוא שבטווח הבינוני המגמה היא מגמת ירידה. לדולר, גם אם תהיה לו עדנה נקודתית, יהיה קשה להתאושש ולחזור לרמות השיא של לפני חודשיים".
עוד אומר גורביץ', כי "התרחיש הסביר ביותר עבורו נוכח הנתונים הקיימים הוא דשדוש ותנודתיות גבוהה. התרחיש הגרוע הוא המשך הירידות. הגרף השבועי ממחיש את קיומה של מגמת ירידה ואת העובדה שהשבוע האחרון נסגר במחיר נמוך יותר מהנמוך של קודמו. ואלה אינן נתונים חיוביים להמשך הדרך".

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  השוק כולו חוזר למט"ח חזק
  חבר 28/03/2016 12:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הזמן הנכון למכור נדל"ן בשיא, שבוע הבא יוצא משהו לפרס המגורענת..
  סגור
 • 4.
  הנרות הללו
  דני 28/03/2016 08:09
  הגב לתגובה זו
  3 0
  גורביץ יקירי, כדאי לך להחליף את הנרות שלך בנרות נשמה...נו באמת, לא נמאס לך להשטתות השכם והערב...
  סגור
 • 3.
  הספקולנטים דואגים לשקל חזק
  צפרדג 28/03/2016 06:04
  הגב לתגובה זו
  4 3
  זה הציניות שלהם. לא מה שטוב למדינה,אלא מה שטוב לפוזיציות שלהם,תוך שימת לב למועד הפקיעה.אחרת, איך תסביר שהדולר מתחזק בכל מקום בעולם, והפלא ופלא-כורע תחת השקל? ואיפה פלוג בתמונה למנוע את הסחף הרע הזה שפוגע במדינה?למה אינה עושה מאומה,כמו לדוגמה קניית דולרים?יוק!
  סגור
 • 2.
  טועה ומטעה
  מסתכל מלמעלה 27/03/2016 19:21
  הגב לתגובה זו
  5 0
  כך כתב ידידנו הנביא לפני חודשיים: "הדולר מבסס כיוון ברור והוא כלפי מעלה. כמו שזה נראה כעת הוא צפוי לכבוש את רמת 4 שקל. כזה יקרה, אנתח אותו פעם נוספת" מאז כמובן שהדולר לא ראה יום אחד של עליוות "מפתיע" לא ? אפשר לראות מה כתב ה"נביא" לפני חודשיים http://www.bizportal.co.il/technicalanalysis/news/article/422284
  סגור
 • 1.
  הבטחון הבטחון שמפגינים המומחים מבדח (ל"ת)
  מק 27/03/2016 16:46
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור