אפקט רוסיה: כלכלית ירושלים רשמה הפסד של 114 מיליון שקל ברבעון הראשון

ה-NOI של החברה הסתכם ירד ברבעון הראשון בכ-3.5% לכ-245 מיליון שקל
|
אליעזר פישמן, צילום: ישראל הדרי

{כלכלית ירושלים} מסכמת את הרבעון הראשון של 2015 עם הפסד כולל לבעלי מניות החברה של 114 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-67 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד – הירידה ברווחים נובעת מהמשבר הכלכלי ברוסיה עקב הירידה החדה במחירי הנפט במדינה.

ההכנסות מנכסים מניבים הסתכמו בכ-347 מיליון שקל, זאת לעומת כ-362 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, ירידה של כ-4%. הרווח הגולמי מנכסים מניבים (NOI), הכולל הכנסות משכירות ומדמי ניהול ואחזקה, בניכוי עלויות ניהול ואחזקת המבנים, הסתכם בתקופת הדוח לכ-245 מיליון שקל, לעומת כ-254 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, ירידה של כ-3.5%.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

הרווח הגולמי מנכסים מניבים זהים (Same property NOI), בנטרול השפעת שערי חליפין, הסתכם בתקופת הדוח לכ-243 מיליון שקל, לעומת כ-249 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הגולמי מנכסים מניבים זהים (Same property NOI), בנטרול השפעת שערי חליפין, למעט בגין הפעילות ברוסיה ובמדינות חבר העמים, עלה בתקופת הדוח בשיעור של כ- 0.8% למול התקופה המקבילה אשתקד, וזאת על אף ירידת המדד בשיעור של למעלה מ- 1% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

סך הכנסות החברה הסתכם בתקופת הדוח לכ- 498 מיליון שקל לעומת כ-482 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, מתוכם בגין נכסים מניבים סך של כ- 347 מיליון שקל ברבעון הראשון לשנת 2015, לעומת סך של כ-362 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

ההון המיוחס לבעלי מניות החברה ליום 31 במארס 2015 הסתכם לכ-2.031 מיליארד שקל לעומת כ- 2.140 מיליארד שקל  ליום 31 בדצמבר, 2014. ליום 31 במארס 2015, לקבוצה נדל"ן להשקעה בשווי של כ-14.8 מיליארד שקל, מתוכו נדל"ן מניב בשווי של כ- 13.7 מיליארד שקל. המניב הכנסות בהיקף שנתי של כ- 1.4 מיליארד שקל.

נציין שאג"ח החברה נסחרות בתשואה דו ספרתית, דבר המסמן את רמת הסיכון שהמשקיעים רואים בחברה

דודו זבידה, מנכ"ל קבוצת "מבנה" אמר היום (ג'): "הקבוצה מציגה שיפור בפעילות הליבה לרבות התייצבות בחוב הפיננסי וקיטון בהוצאות ריבית, תפעול והנהלה וכלליות. המשבר ברוסיה עדיין משפיע על תוצאות הפעילות של הקבוצה במידה משמעותית כשבנטרולו מציגה הקבוצה רווח כולל מיוחס לבעלי מניות החברה בסך של כ- 16 מיליון שקל ברבעון. אנו ממשיכים במגמת הפחתת המינוף של הקבוצה תוך מיקוד בפעילות הקבוצה בישראל ומימוש נכסים בחו"ל".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות