אלומיי קפיטל מגדילה את כושר ייצור החשמל ב-127% תמורת 112 מ' ש'

החברה שבשליטת שלמה נחמה השלימה את רכישת שני האתרים באיטליה שיגדילו את כושר יצור החשמל באמצעות מתקנים פוטו וולטאים ב-14 מגה וואט ל-25 מגה וואט בסה"כ ב-13 האתרים שלה
 | 
שלמה נחמה
חברת אלומיי קפיטל שבראשה עומד שלמה נחמה (לשעבר מנכ"ל בנק הפועלים), הודיעה היום (ד') כי השלימה רכישת שני אתרים להפקת חשמל באמצעות מתקנים פוטו וולטאים באיטליה בהיקף של כ- 112 מיליון שקל (23.5 מיליון אירו).

שני האתרים שאת רכישתם השלימה היום החבהר מצטרפים ל-11 אתרים שבהם כבר מחזיקה החברה ברחבי אירופה. מדובר בתוספת משמעותית לחברה מאחר והאתרים החדשים ייצרו 14 מגה-וואט לעומת 11 מגה ווט של חשמל שיוצרו עד כה באתרים הקיימים של החברה. כלומר הרכישה הנוכחית מגדילה ב-127% את כושר ייצור החשמל של החברה שתפיק כעת בסה"כ כ-25 מגה וואט.

שני המתקנים הפוטו וולטאים מחוברים לרשת החשמל האיטלקית מאוגוסט 2011 וזכאים לתעריף סובסידיה של 23.8 אירו-סנט לקוט"ש עד לאוגוסט 2031, בנוסף לתמורה ממכירת החשמל לרשת. המתקנים צפויים לייצר הכנסות של כ- 4.7 מיליון אירו ותזרים מזומנים חופשי, לפני מינוף, של כ- 3 מיליון אירו, בממוצע לשנה. הכנסות ותזרים מזומנים אלו מצטרפים לסך ההכנסות ותזרימי המזומנים מיתר הפרויקטים שבבעלות אלומיי.

המחיר הסופי של האתרים הפוטו וולטאים הותאם לכ-23.5 מיליון אירו בשל תשלומים ששולמו למוכר מהחברות שבבעלותן אתרי ייצור החשמל מאז תאריך החתימה של העסקה (30 בספטמבר 2012) ועד לתאריך סגירתה. הרכישה בוצעה ללא אשראי חיצוני ברמת חברות הפרויקט. בסמוך למועד הסגירה, אלומיי קבלה אשראי בנקאי בסך של 13.5 מליון אירו.

אלומיי קפיטל (Ellomay Capital) נסחרת בבורסת ה- NYSE MKT בארה"ב והיא נמצאת בתהליכים לרישום כפול גם בבורסה בת"א. החברה משקיעה במיזמים שונים בתחומי האנרגיה והתשתיות בארץ ובחו"ל.

כאמור, לחברה השקעות ב-13 תחנות פוטו-וולטאית בהספק כולל של כ-25 מגה-וואט באירופה, המחוברות כולן לרשת החשמל ומניבות הכנסות ממכירת חשמל. בנוסף, לחברה אחזקה של 7.5% בתחנת הכוח הפרטית דוראד שבאשקלון (עם להגדיל את אחזקותיה ל-9.375%).
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה