נתניהו בהכרזה על הרפורמה בנמלים: "2,000 איש לא יחנקו אותנו"

ראש הממשלה: "הנמלים החדשים יתרמו להפחתת יוקר המחיה של כמעט כל המוצרים בישראל". שר האוצר, לפיד: המדינה מחכה לרפורמה בנמלים כבר 65 שנה"
|
(9)
בינימין נתניהו
ההצהרה של הממשלה החדשה מלפני מספר שבועות על הקמת נמלי ים פרטיים חדשים בישראל הגיעה לשלב הביצוע. הבוקר פתחו את שלב המכרזים על שני נמלי ים חדשים הוגי הרעיון, רה"מ, נתניהו, שר האוצר, לפיד, ושר התחבורה כץ.

רה"מ בנימין נתניהו אמר הבוקר (ג') במסיבת עיתונאים על הרפורמה בנמלי הים: "מה שאנחנו עושים היום זה להגביר את הצמיחה. הנמלים החדשים יתרמו להפחתת יוקר המחיה של כמעט כל המוצרים בישראל וגם יעשה את היצוא שלנו יותר אטרקטיבי".

"יש לנו חמישה מנועי צמיחה גדולים מאד. הראשון הוא הגז ואנחנו פועלים לממש את זה. השני הוא "סין", כלומר ייצוא מוגבר לשווקים חדשים. השלישי הוא הכנסת אוכלוסיות שלמות לשוק העבודה – חרדים וערבים, במיוחד גברים חרדיים ונשים ערביות. הרביעי הוא הטכנולוגיה, שהיא יתרון גדול של מדינת ישראל, אבל לא רק במונחים של ייצוא טכנולוגיה אלא גם חיבור המדינה בסיבים אופטיים כדי שתהיה נגישות של כל ילד וילדה בישראל לעולם שמתפתח, אנחנו מחויבים גם לזה.

והחמישי, אך הראשון מכולם הוא רפורמות, רפורמות ועוד רפורמות, כדי לקצץ בבירוקרטיה וכדי להכניס תחרות. כדי להוריד מחירים וכדי להוזיל את יוקר המחיה בישראל. זה דבר שהוא כלכלי מאין כמוהו, חברתי מאין כמוהו וזה מתחיל, אבל לא נגמר בנמלים. התחלנו בשמיים פתוחים, עכשיו אנחנו הולכים למים פתוחים".

על רקע ההתנגדות של הוועדים בנמלים להקמת נמלים מתחרים להם דאג נתניהו להעביר מסר ברור לראשי הוועדים וליו"ר ההיסתדרות, עיני ואמר "אני לא מוכן לקבל את המונופול הזה, זה נגמר. אני אומר להסתדרות שזה נגמר. 2,000 איש לא יחנקו אותנו ולא ישתקו את המשק. שום דבר לא ירתיע אותנו. חייבים לעשות את זה בטוב, אבל נעשה את זה. עידן המונופולים בנמלי הים בישראל נגמר"

שר האוצר, יאיר לפיד אמר כי "הדבר הכי בולט בממשלה הזו הוא שבאנו לעבוד, בחומר ובלבנים של החברה הישראלית והכלכלה הישראלית, מהגז דרך תכנית "יוצאים לעבודה" והשוויון בנטל. היום אנחנו מביאים לציבור הישראלי את הרפורמה בנמלים, שהמדינה מחכה לה כבר 65 שנה."

"לאחר התכנית הכלכלית שגובשה ונמצאת בשלבי אישור, שמטרתה המרכזית היא שמירה על מקומות העבודה במשק, הרפורמה הזו תיצור מאות אם לא אלפי מקומות עבודה נוספים בפריפריה, דבר שישנה גורלות. זאת לצד הדחיפה המשמעותית מטה של יוקר המחיה. באנו לעבוד, ואנחנו עובדים."


תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  גם שיש משהו טוב אתם לא יודעים לפרגן? (ל"ת)
  השני בעם 03/07/2013 15:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 8.
  יוצרים עוד עובדים בחסות ההסתדרות וגובים למקורבים.
  רון 03/07/2013 14:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שינוי עלק ...
  סגור
 • 7.
  תשבור את הוועד במקום לבזבז עוד כסף על נמל חדש.
  סתם ביזבוז. 03/07/2013 14:12
  הגב לתגובה זו
  2 1
  דיי להפקרות הזאת |
  סגור
 • 6.
  הסכמים צריך לקיים
  יוסי 03/07/2013 13:17
  הגב לתגובה זו
  1 1
  בביבי חזק באשליות .קודם להבטחות רפורמה דאג לקיים הסכמים קודמים שבגינם עובדי הנמל קבלו הרבה כסף
  סגור
 • 5.
  אף אחד לא חנק את ביבי וכץ הם חונקים אחד את השני (ל"ת)
  גמלאי 03/07/2013 12:19
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 4.
  דיבורים כמו חול ואין מה לאכול
  יוקר המחיה 03/07/2013 12:13
  הגב לתגובה זו
  4 2
  אני לא מבין מדוע מדברים ומדברים ולא עושים דבר .יש להוזיל באופן מידי את עלות המים בעשרות אחוזים. יש להוזיל את החשמל באופן מידי בעשרות אחוזים. יש לבטל אתאגרת הטלויזיה מידי בעידן הכבלים . יש להוזיל את מוצרי המזון באופן מידי בעשרות אחוזים. יש לבטל דמי רישום לבתי ספר(אלפי שקלים בשנה) יש להעלות את שכר המינמום ל1500$ יש להוריד את גיל הפנסיה החופפת לצבא ולעובדי המדינה ועוד.ועודו!!!!!!!!!!!!! יוקר המחיה מתחילים מכאן אז שלא יעבדו עליכם האדם העובד אובד עצות.
  סגור
 • 3.
  ממשלה אימפוטנטית
  בעל ניסיון 03/07/2013 12:06
  הגב לתגובה זו
  1 1
  בדיבורים אנחנו אלופי העולם. מעניין מה יהיה קודם : רכבת תחתית או נמלים? חוץ מזה, כשמדברים על רפורמה, אני מתחיל לחשב בכמה זה ייקר את העלות לכל אזרח
  סגור
 • 2.
  נכון, מספיק רק 10 משפחות כמו אסם עילית וכו (ל"ת)
  rafi 03/07/2013 12:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  ממשלה אימפוטנתית (ל"ת)
  מיקי רונן 03/07/2013 12:01
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות