הדולר נחלש בעולם ברקע לספקולציות להפחתה של ריבית ה'פד' בסוף החודש

אינדקס הדולר, שמודד את השטר הירוק למול סל של מספר מטבעות, מצוי ברמה של 78.250 נקודות, לעומת 78.470 בפתיחת המסחר הבוקר
|
הדולר נחלש בעולם ברקע לספקולציות להפחתה של ריבית ה'פד' בסוף החודש

הדולר רושם היום היחלשות למול המטבעות העיקריים, למעט היין, יום לאחר פרסום הפרוטוקולים של ה'פד' מה-18 לספטמבר, דבר שחיזק בקרב המשקיעים את ההערכות כי הפחתת נוספת תגיע גם בחודש הבא.

הפרוטוקולים הראו כי חברי הועידה הצביעו באופן אנונימי להחלטה להפחית את הריבית ב-0.5% בחודש שעבר, וכינו אותה הצעד הזהיר (השקול) ביותר, כמו הדגישו כי הצעדים הבאים יהיו תלויים במידת התמורות הכלכליות בשבועות הבאים, קרי מהותם של האינדיקטורים הכלכליים שיפורסמו.

"המשקיעים ב'פד' יותר מודאגים מהכלכלה מאשר האינפלציה, זאת הסיבה להקלה של 50 נקודות הבסיס, עם מעט מחלוקת בנושא", אמר Sal Guatieri, ב- BMO. "מאז הפגישה האחרונה, נתוני דיור גרועים פורסמו, אך האינדיקטורים משוק התעסוקה הצביעו כי עדיין יש להמתין לפני שמחליטים על בעיות גם שם", עוד הוסיף האנליסט.

אינדקס הדולר, שמודד את השטר הירוק למול סל של מספר מטבעות, מצוי ברמה של 78.250 נקודות, לעומת 78.470 בפתיחת המסחר הבוקר. האירו נסחר תמורת 1.4160 דולר, לעומת 1.4106 דולר בפתיחת המסחר.

הדולר מוחלף תמורת 117.08 יין היום, ליפן שיעורי הריבית הנמוכים ביותר בקרב הכלכלות המפותחות, כיום עומדת הריבית על 0.5%. הבנק המרכזי ביפן אמור להחליט על הריבית המוניטרית מחר וצפוי להשאירה על 0.5%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות