השקעה עשירית לקרן בראשית: תשקיע 94 מליון שקל בחברת רכיבי המזון גלעם

יוסי פלד, מנכ"ל גלעם, מסר כי "לחברה תוכניות להרחבת פעילותה, הן על ידי צמיחה אורגנית והן על ידי רכישות, לשם כך החברה זקוקה להון"
 | 
השקעה עשירית לקרן בראשית: תשקיע 94 מליון שקל בחברת רכיבי המזון גלעם
כשנה וחצי לאחר הקמתה מבצעת קרן בראשית, בניהולם של מני וסרמן ורן גרודצקי, משקיעה 94 מליון שקל בגלעם הנמצאת בבעלות מלאה של קיבוץ מענית , עם להשקעה של עוד 20 מליון שקל. השלמת העסקה מותנית במספר תנאים, בין היתר אישור אסיפת קיבוץ מענית.

רן גרודצקי ומני וסרמן, השותפים המנהלים של קרן בראשית: "אסטרטגיית ההשקעות של בראשית מתמקדת בביצוע השקעות בחברות ישראליות ראויות בעלות פוטנציאל השבחה. קבוצת גלעם היא המובילה בתחומה בארץ ואחת המובילות באירופה ובעולם בתחומים מסוימים של פיתוח, ייצור ושיווק רכיבים לתעשיית המזון והנייר".

יוסי פלד, מנכ"ל גלעם, מסר כי "לחברה תוכניות להרחבת פעילותה, הן על ידי צמיחה אורגנית והן על ידי רכישות, לשם כך החברה זקוקה להון. כניסת קרן בראשית כשותף תעניק לנו את ההון הנדרש לצמיחה ואנו מאמינים שהיכולות של הצוות הקיים בגלעם עם הניסיון של מנהלי הקרן יסייע לנו במימוש התוכניות בצורה מיטבית".

על קבוצת גלעם

קבוצת גלעם, בבעלות קיבוץ מענית, חוגגת בימים אלו 70 שנה להיווסדה.
הקבוצה מתמחה בייצור רכיבים וחומרי גלם למזון, למשקאות ולתעשיות נוספות. הקבוצה מעסיקה כיום באתר הייצור בקיבוץ מענית כ-200 עובדים. עיקר פעילותה של הקבוצה מתמקד בייצור מוצרי עמילן, גלוקוזה, פרוקטוזה ופתרונות המתקה, וחלק משמעותי מתוצרתה מיועד ליצוא. כמו כן לחברה שני אתרי ייצור באירופה המספקים תערובות המתקה לתעשיית המזון והמשקאות.

על קרן בראשית

בראשית הינה קרן מנוף המתמחה במחזור חובות, הענקת אשראי וביצוע השקעות בחברות ישראליות המעוניינות במקורות מימון על מנת לקיים ולפתח את פעילותן. הקרן הוקמה במסגרת יוזמה של משרד האוצר על מנת להקל על מחנק האשראי במשק הישראלי.

הקרן הוקמה בשנת 2009 על ידי ד"ר מני וסרמן, גבי פרל, רן גרודצקי ועו"ד צורי לביא בעקבות הזכייה במכרז הממשלתי להקמת קרן המנוף ה-I. הקרן גייסה 2 מיליארד , מתוכם השקיעה הממשלה 500 מיליון ' והינה הגדולה מבין קרנות המנוף.

מטרת הקרן הינה ליצור ערך למשקיעים באמצעות מתן הלוואות, ארגון הסדרי חוב, וביצוע השקעות בחברות ישראליות ראויות, ועל ידי כך לסייע להן לממן ולהשביח את פעילותן. בנוסף, פעילות הקרן בהעמדת מקורות מימון חדשים לחברות עשויה לסייע בפיתוח וחיזוק שוק האשראי וההשקעות בישראל.

הקרן השקיעה עד היום במגוון תחומים רחב בענפי התעשייה, המסחר והנדל"ן במשק הישראלי בחברות: הכשרת היישוב, קרדן ישראל, ניסן תעשיות רפואיות, סאנפלאואר השקעות מתחדשות, דוראה, אלדן, מג'יק פיוצ'ר, הום סנטר, שניב תעשיות נייר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה