האביר הלבן של ויסמן ובירן: דלק US רוכשת את השליטה באלון USA ב-572 מיליון דולר

העסקה תמומן במזומן, מניות והלוואת מוכר ולאחריה תחזיק דלק US ב-48% ממניות אלון USA ותקבל נגישות לבתי זיקוק המזקקים 214,000 חביות ביום
 | 
עוזי ימין, צילום: יח"צ דלק US
עסקת ענק בתחום הזיקוק בארה"ב נחתמה הלילה. חברת דלק US (סימול: DK) המנוהלת על ידי עוזי ימין רוכשת את השליטה בחברת אלון USA (סימול: ALJ) תמורת 571 מיליון דולר. העסקה מספקת נזילות רבה לקבוצת אלון אשר מנסה בימים אלו לגבש הסדר חוב מול מחזיקי האג"ח הפרטיים שלה.
שתי החברות פועלות בתחום הזיקוק בארה"ב ולכן העסקה הינה סינרגטית ותאפשר לדלק US נגישות לבתי זיקוק שמסוגלים לזקק 214,000 חביות נפט מדי יום. למעשה, דלק US הופכת למעשה לאביר הלבן של דודי ויסמן ושרגא בירן אשר מסייעת להם להתנזל ולהחזיר את הכספים לנושים שלהם.
המבנה של העסקה מעט מורכב. סכום של 200 מיליון דולר ישולם במזומן. סכום נוסף ישולם על ידי הלוואת מוכר בהיקף של 145 מיליון דולר לתקופה של כ-5.5 שנים. היתרה תשולם בהקצאת 6 מיליון מניות של דלק US. לאחר העסקה תחזיק דלק US ב-48% מהמניות של אלון US.
כחלק מן העסקה התחייבה דלק US שלא לחצות את רף ה-49.99% בהחזקה באלון  USA בתקופה של השנה הראשונה מתום העסקה. אילו תחפוץ דלק US לעשות זאת בשנה הראשונה - היא תידרש לאישור הדירקטוריון של אלון.
את חברת דלק US בעסקה ליוו בנק אוף אמריקה מריל לינץ' וברקליס.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה