הריצה לרכישת חברת ממסר החשמל הוכרעה - המנצח וורן באפט

 | 
הנה הסיפור
המילארדר הידוע וורן באפט ממשיכה לחפש מציאות. חברת האחזקות ברקשייר האת'וואי מתכוונת להעמיק את אחיזתה בשוק האנרגיה האמריקנית לאור הכוונה לרכוש את חברת אונקור שהינה חברת אם המחזיקה אחת מתחנות ממסר החשמל הגדולות בארה"ב. ההודעה על חתימה על העסקה צפויה להתפרסם כבר בשבוע הבא. 
עלות המכירה עדיין לא התפרסמה, אך מקורב לעסקה טען בפני מרקט וואטצ', כי ברקשייר תשלם פחות מ-18.4 מיליארד דולר, ההצעה שניתנה לאונקור בשנה שעברה על ידי NextEra. גם משפחת האנט הגדולה מטקסס ניסתה לרכוש את החברה, אבל לבאפט כנראה יש כוחות משלו.
דיווחים אחרים גורסים כי ברקשייר תשלם 9 מיליארד דולר במזומן, בכדי לחלץ את אונקור מפשיטת רגל. מתוך כך, הערכות הן כי השליטה הכוללת בחברה תעלה לברקשייר האת'וואי 11.25 מיליארד דולר. 
דאז, הרשות להגבלים עסקיים בארה"ב מנעה את קיום העסקה בטקסס. זאת מאחר והתאגדות של שתי חברות אנרגיה בסדר גודל כזה, נוגדת את האינטרסים של אזרחי ארה"ב. 
ברקשייר האת'ווי החלה להגדיל בעשור וחצי האחרונים את האחזקות שלה בחברות אנרגיה והתשתיות ברחבי ארה"ב. היא מחזיקה בחברות אנרגיה גם מחוץ לארה"ב כמו בבריטניה וקנדה. וורן באפט אף החל לרכוש חברות מתחום האנרגיות המתחדשות. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה