הפרוטוקולים של וועידת השוק הפתוח בארה"ב יתפרסמו מחר - מה הצפי?

הפרוטקול האחרון של וועידת השוק הפתוח הצביע על כך שהבנק המרכזי מעוניין להפחית את כתנית הרכישות זאת כתלות במצב הכלכלה, מה יהיה החודש?
 | 
בן ברננקי
מחר (יום ד') בשעה 21:00 שעון ישראל יתפרסמו בארה"ב הפרוטוקולים של וועידת השוק הפתוח אשר דנה בהחלטת הריבית של חודש יוני. המשקיעים בוול סטריט, והאמריקנים ביכלל, ממתינים בקוצר רוח לפרוטוקולים הללו בכדי להבין את הכוונות של הפדרל ריזרב לגבי תכנית הרכישות.

כעשר דקות לאחר הפירסום, יעלה ברננקי על הפודיום ויציג את המשך המדיניות לתקופה הקרובה.

פאוול דיילס, כלכלן בכיר ב-Capital Economics התייחס לפרסום מחר "אנחנו חוזים כי הפדרל ריזרב יתחיל בצימצום תכנית הרכישות בחודש ספטמבר. הצמצום יעשה בשלבים כאשר אנחנו חוזים כי הצמצום הראשוני יהיה של 10 מיליארד דולר כך שהבנק ירכוש 75 מילאירד דולר באג"חים בכל חודש". הכלכלן הוסיף "יהיה מעניין לראות אם לפדרל ריזרב יש תכנית מסודרת ליציאה מהתכנית ה'אולטרה רופפת' הזו".

באירופה, הנתון המרכזי שיתפרסם השבוע יהיה מדד הייצור לחודש מאי לאיחוד מכללותו. ירידה נוספת בנתון המדובר תעיד על קושי גדול בצמיחה באירופה, גם אם הצמיחה מגיעה מכיוון גרמניה.

ב-22 למאי נחשפו בקול גדול הפרוטוקולים של וועידת השוק הפתוח אשר דנה בריבית לחודש מאי. מהפרוטוקול עלה כי נציגי הפדרל ריזרב מעוניינים להפסיק את תכנית הרכישות אולם חלוקים בדעתם על המועד הנכון. נציין, כי בשונה מפרוטוקולים קודמים, הפעם לא היה קונצנוס לגבי המשך הרכישות.

לאחר חשיפת הפרוטוקול, היה ניתן לחוש בתכונה שלילית בקרב המשקיעים בוול סטריט אשר הפסיקו את גל הרכישות המסיבי שאפיין את החמישה החודשים הראשונים של השנה. התכונה התחזקה לאחר שב-19 לחודש (יום ד') בישר נגיד ה'פד' כי הוא מעוניין להפסיק את תכנית הרכישות וזאת כתלות במצב הכלכלה המקומית ובשיעור האבטלה. לאחר ההודעה, המדדים בוול סטריט ננעלו בירידות שערים חדות אשר גררו מפולת במזרח הרחוק וביום למחרת גם באירופה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה