דראגי מפיל את השוק בנאום עגום: "הצמיחה בגוש האירו נותרה חלשה"

יו"ר ה-ECB: "אנו מצפים מהכלכלה האירופית להתאושש בהדרגה. הנתונים מהרבעון השני אינם חיוביים". הריבית באירופה הופחתה ב-0.25% ל-0.75%
 |  (3)
מריו דראגי (צילום: Getty images Israel)
יו"ר ה-ECB, מאריו דראגי, מפיל את השווקים ואת האירו בנאום לא מעודד ומקזז בכך את העליות שנרשמו לאחר שדווח על הפחתת הריבית באירופה ב-0.25% ל-0.75%. הדאקס והקאק מאבדים 0.7% והאירו נופל ב-0.5%.

נראה כי מה שמשפיע על השווקים לרעה הם דווקא הדברים שדראגי לא אמר, כלומר אכזבה מכך שה-ECB לא הציג תוכנית המשך להזרמת נזילות כדוגמאת שתי תוכניות ה-LTRO שהפעיל מאז דצמבר.

לדברי דראגי "הצמיחה בגוש האירו נותרה חלשה, אך אנו מצפים מהכלכלה האירופית להתאושש בהדרגה, למרות שהמצב ביותר מדינות מקשה על ההתאוששות וכך גם האבטלה הגבוהה. 17 מדינות גוש האירו עומדות בפני סיכונים".

"הלחצים האינפלציוניים המשיכו לרדת אך באף מדינה לא נרשמו סימנים של דיפלציה. נתוני הרבעון השני מעידים על התחדשות ההיחלשות הכלכלית באיחוד האירופי.

לדבריו, "אנחנו נוקטים בכל האמצעים על מנת להשיג יציבות מחירים. צריך להעמיד את האיחוד המוניטרי האירופי על רגליים יציבות יותר בעתיד. הבנקים חייבים לחזק את ההון שלהם".

חדברי יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון, "נראה כי התחזית הכלכלית העגמומית של נגיד הבנק המרכזי האירופי בשילוב עם אכזבה מהעדר צעדי תמרוץ נוספים מצד הבנק המרכזי האירופאי בנוסף לאילו עליהן הודיע הבנק המרכזי האירופי הביאו את המשקיעים לקנות בשמועה ולמכור בידיעה על הפחתת הריבית בגוש האירו.

"יש שציפו כי הבנק המרכזי האירופי יודיע על הארכת תוכנית הנזילות LTRO משלוש שנים לחמש שנים, אחרים ציפו כי הבנק המרכזי האירופי יודיע על כוונה להתחיל ולרכוש ריבוני בשווקים וכאשר הציפיות המוגזמות לישיבה הנוכחית יש לומר לא התממשו, הביעו המשקיעים אכזבתם שכן לפחות לפי שעה תמה מנת היתר של הפסגות/הרחבות/תוכניות תמרוץ של הפוליטיקאים והבנקים המרכזיים וכעת על השווקים להסתדר בכוחות עצמם עד להתערבות הבאה אשר תבוא בעתיד הקרוב שכן בעיה מבעיות אירופה טרם נפתרה".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  זהו שאין חידוש (ל"ת)
  גיא 05/07/2012 16:23
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 2.
  נו ו,,,,,,,,
  מבין עניין 05/07/2012 16:07
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מה החידוש כאן?????????????
  סגור
 • 1.
  דרגי סע לחופש ,אתה עייף .אני מתכוון עכשיו . (ל"ת)
  בא 05/07/2012 16:06
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור