ממשלת ספרד מבצעת רפורמה במערכת הבנקאות שלה

שר האוצר של ספרד: "אני לא יודע כמה יחידות פיננסיות ישארו לאחר הרפורמה, אבל אני מתכוון לקיים מערכת בנקאית סולידית יותר, בריאה יותר ושיתוף פעולה טוב יותר עם הממשלה"
 | 
(צילום: Getty images Israel)
ראש ממשלת ספרד מחטא את מערכת הבנקאות לפני סוף השנה, הממשלה מפרסמת היום (ו') מדיניות בנקאית חדשה במדינה. מטרת התוכנית לפי פירסומי הממשלה, הינה "לחטא" את המערכת הבנקאית ולייצב אותה על חשבונם של הבנקים החלשים יותר.

התוכנית החדשה מכריחה את הבנקים לכסות את החובות שנוצרו לבנקים בתחום הנדל"ן. על מנת לפתור את בעיית ההלוואות נדל"ן הבעייתיות במדינה הבנקים יהיו חייבים להפריש כ-50,000 מיליון אירו לטובת כיסוי הסקטור כשהערכות הן כי ההלוואות המסוכנות מכלל הבנקים מגיעות לסכום של 323,000 מיליון אירו.

כאמור, הלוואות הנדל"ן נחשבות לסיכון הגדול ביותר של סקטור הבנקאות במדינה, אותן הלוואות גדלו בצורה ניכרת בתקופת בועת הנדל"ן שהתרחשה לפני המשבר הנוכחי.

על פי התוכנית החדשה לבנקים תהיה שנה שלמה שבה הם יוכלו להסתגל לחוקים החדשים. כאשר בנקים שלא יוכלו לעמוד ביעדים אלו יוכלו להיעזר בקרן הצלה (FROB). קרן זו תגוייס מכספי הציבור והערכות הן כי גודלה ינוע בין 9,000 ל-15,000 מיליון אירו.

"אני לא יודע כמה יחידות פיננסיות ישארו לאחר הרפורמה, אבל אני מתכוון לקיים מערכת בנקאית סולידית יותר, בריאה יותר ושיתוף פעולה טוב יותר עם הממשלה" כך אמר שר האוצר של ספרד לעיתון אל אוניברסל הספרדי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה