יו"ר רשות החשמל: "תעריף החשמל לציבור יירד משמעותית השנה"

מנכ"לית משרד התשתיות הלאומיות: "ועדת יוגב תביא להקטנת מונופול חברת החשמל ולהורדת יוקר המחייה"
|
(8)
חשמל
"זה לא סוד ששלושת השנים האחרונות היו שנים משבריות וסוערות במשק החשמל. חווינו חשש ממשי למחסור בחשמל, את משבר הדלקים במלוא עוצמתו, היווצרותו של מונופול גז טבעי, כניסת שחקנים פרטיים למשק וכניסת אנרגיה נקייה. כך אמרה יו"ר רשות החשמל עו"ד אורית פרקש-הכהן בסדנת מומחים בינלאומיים שערכה רשות החשמל בשיתוף פעולה עם משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים ומשרד האוצר בירושלים.

פרקש הכהן הוסיפה כי היא "שמחה להגיד היום שהמחסור לחשמל מאחורינו וכך גם המחסור בגז ואירוע משבר הגז. משבר הגז הטבעי כידוע הוביל לעליה חדה בתעריף החשמל לציבור בישראל. עם סיום משבר זה לא רק שאיננו צופים ברשות החשמל עלייה נוספת בתעריף החשמל אלא שתעריף החשמל לציבור צפוי לרדת באופן משמעותי במהלך השנה הקרובה.יחד עם זאת, התקופה הנוכחית מתאפיינת בקבלת החלטות רגולטוריות בתנאים מורכבים וברקע דילמות מקצועיות לא פשוטות".

"בתקופה האחרונה היינו עדים לניסיונות לא ראויים להלך אימים על גופי הממשלה, פקידיה, ועל עבודת רשות החשמל בפרט", הסבירה פרקש הכהן. "רשות החשמל לא תירתע מלחצים לא ענייניים כאלו ואחרים ותמשיך לקיים את חובתה לפקח על משק החשמל בישראל ולהצעיד אותו קדימה לטובת כלל הציבור באופן שוויוני, אחראי ובכפוף לדין. החובה שלנו היא כלפי הציבור ואליו אנו מחוייבים."

"משק החשמל מושפע מרגולטורים רבים"
אורנה הוזמן בכור, מנכ"לית משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים אמרה: "משק החשמל מושפע כיום מרגולטורים רבים שדורשים תיאום נרחב וסנכרון. לכן, הקים השר את צוות יוגב שיבחן את השינויים הדרושים וימליץ על המבנה המיטבי למשק החשמל. עבודתו צוות יוגב בעלת חשיבות רבה לקידום שינויים והחלטות מהותיות למשק, שיובילו לבסוף להקטנת חלקו של המונופול הממשלתי - חברת החשמל שעד היום היוותה השחקן המרכזי בשוק, ולהורדת יוקר המחיה לטובת כלל אזרחי המדינה – חלק מרכזי במדיניות משרדת התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים".

הוזמן בכור המשיכה: "בנוסף לייצור החשמל הקונבנציונאלי, אנו פועלים בימים אלה לעדכון מדיניות המשרד לשילוב אנרגיות מתחדשות במערך ייצור החשמל בישראל. פיתוחן של אנרגיות מתחדשות כמו אנרגיית רוח, שמש וביו גז, תאפשר מגוון של מקורות אנרגיה למשק כולו.המטרה העיקרית היא להוביל לכך שלמעלה מ-40% מהחשמל בישראל ייוצרו באמצעות יצרני חשמל פרטיים ואנרגיות מתחדשות. המשמעות של המהלכים הללו היא הגדלת התחרותיות במשק, אשר תשפיע באופן ישיר על כיס הצרכן ועל ההוצאה של משק הבית. התחרות שתיווצר על ליבו של הצרכן תאפשר, כמו במדינות רבות בעולם, בחירה בשירות ובמחיר הטוב ביותר, וכך גם חברת החשמל תתייעל ותשגשג, לצד התפתחות של חברות נוספות".
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  רציו גם (ל"ת)
  ליטליק 06/07/2014 19:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 5.
  יללה הגיע הזמן
  לעובדי החברה 06/07/2014 19:08
  הגב לתגובה זו
  3 0
  להתחיל להדק חגורות וחדל בזבוזים
  סגור
 • 4.
  חברת חשמל במינוס של 50 מיליארד ,מי יסגור את המינוס
  בא 06/07/2014 16:46
  הגב לתגובה זו
  6 1
  אפשרות ראשונה ,ביזפורטל ,אפשרות שניה ,נימצא יהלומים בקישון ,אפשרות שלישית ,האזרחים שמשלמים תמיד וגם הפעם , מי נראה לכם שיסגור את המינוס .
  סגור
 • אני קראתי שהגירעון המצטבר הוא 85 מיליארד
  אמיל 06/07/2014 17:52
  הגב לתגובה זו
  2 0
  חס וחלילה לא נגד הורדת מחיר, אבל אולי לקבוע תעריף מדורג - כך בזבזנים יישלמו יותר וחסכנים - פחות
  סגור
 • אמיל ,גם אני לא נגד הורדת מחירים ,אני פשוט לא רואה
  בא 07/07/2014 09:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תסריט אפשרי שדבר כזה יקרה .
  סגור
 • 3.
  איך בדיוק?
  תושב המדינה 06/07/2014 16:38
  הגב לתגובה זו
  2 0
  על איזה ירידה בתעריף החשמל אתם מדברים? איזה בדיוק תחרות כאשר רשות החשמל מחייבת את היצרנים הפרטיים למכור לרשת החשמל קרי לחברת חשמל??? בזה לא יהיה תחרות והצרכן הפרטי לא תיהיה שום אלטרנטיבה פרט להמשיך לקנות חשמל מהמונופול הדרסני חברת חשמל. הרשות חייבת לשנות את הגישה שלה ולפתוח באמת את השוק ליצרנות הפרטית להקטנת המונופול ויצירת תחרות במשק החשמל. די לשחיתות די למונופול. במקום לערוך כנסים אידיוטים בלי שום משמעות שאפילו גב' אורית פרקש איננה מבינה על מה הם מדברים, תעשו עבודה כמו שצריך ותפתחו את השוק לתחרות אמיתית ואל תשחקו עם השוק במשחקים מיותרים.
  סגור
 • 2.
  חחחחח, רגע ,אני בודק אם זה לא אחד באפריל . (ל"ת)
  בא 06/07/2014 15:52
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 1.
  באמתתתתתתתתתתתתתתתתתתת (ל"ת)
  היגיע הזמן 06/07/2014 15:44
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות