אורן נגד פלוג: "אם הדולר לא יעלה ל-3.8 שקלים תהיה פה קטסטרופה"

בדיון בוועדת הכלכלה תקף יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים את הנגידה: "לא מעניין אותי מה האג'נדה של הנגידה ומה המשחקים שלה. אנחנו חייבים לקרוא לה להתעשת"
|
(4)
צביקה אורן, צילום: מתוך ויקפידה
יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים צביקה אורן תקף את נגידת ד"ר קרנית פלוג כשאמר בדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת "לא מעניין אותי מה האג'נדה של הנגידה ומה המשחקים שלה. אנחנו חייבים לקרוא לה להתעשת" וקרא להעלות את שער הדולר ל-3.8 שקלים תוך שהוא מזהיר כי "אם הדולר ב-2014 לא יעלה ל-3.8 תהיה פה קטסטרופה". הדולר מתחזק היום במתינות ועולה לרמה של 3.496 שקלים.

כמו כן, יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים צביקה אורן הזהיר בדיון בוועדה שנערך במסגרת יום המגזר העסקי מפני פיטורי אלפי עובדים במשק כתוצאה מגל החקיקה הפופוליסטית שנועדה להיטיב עם ציבור העובדים, אך הלכה למעשה, מטילה אחריות פלילית על המעסיקים בשורה ארוכה של נושאים.

בנוסף על הדיון בוועדת הכלכלה, התארח צביקה אורן גם בראיון לאורית לביא נשיאל בערוץ הכנסת במסגרת יום המגזר העסקי ואמר כי: "74% מאשראי הבנקים הולכים ל-2% מהאוכלוסייה." אורן הביע אכזבה מתגובות בנק ישראל בנושא הדולר ואמר כי יש לפשט את העולם העסקי באמצעות חקיקה ויש לפתוח את שוק האשראי ולדאוג לאיזונים.

נשיא איגוד לשכות המסחר אוריאל לין גם הוא הציג בפני חברי הכנסת למעלה מ-170 חוקים, תיקוני חקיקה והצעות חוק שהונחו על שולחנה ומהווים מכשול רגולטורי כבד על המגזר העסקי בישראל. "עלינו למצוא את האיזון הנדרש בין זכויות העובדים לזכויות המעסיקים", אמר לין בראשית דבריו.

במסגרת יום המגזר העסקי שמובילים חברי הכנסת גילה גמליאל ואראל מרגלית מתקיימים דיונים בוועדות הכספים, העבודה והרווחה, הפנים והגנת הסביבה, מעמד האישה, הכלכלה, החינוך והוועדה לעובדים זרים. בשעה 14:00 יתקיים אירוע מרכזי באולם ירושלים במעמד יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  דולר חייב להגיע ל4שקלים
  עידו 21/01/2014 22:32
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ייצוא חייב חיזוק ולא קריסה
  סגור
 • 3.
  כשאלפי מפוטרים יצעדו לבניין בנק ישראל עם לפידים בידיהם
  פלוג תשלם על השאננות 21/01/2014 17:30
  הגב לתגובה זו
  8 1
  הנגידה הכושלת יחד עם עוזריה הדפוקים, יברחו משם כמו עכברים. זה יקרה! זה רק עניין של זמן!
  סגור
 • 2.
  עודף הרגולציה מונע תחרות בבנקאות. האשראי יקר!
  רגולציה = שחיתות! 21/01/2014 15:41
  הגב לתגובה זו
  0 2
  עודף הרגולציה בבנקאות יוצר מגזר מאובן ויקר. עשרות שנים לא קם פה בנק חדש. היה ראוי לקצץ הן בתקציב בנק ישראל (ולהפחית מסים - לא צריך להוציא מיליארד שקל בשנה על בנק מרכזי) והן ברגולציה. המשק רק ירוויח.
  סגור
 • 1.
  נחש מה ,יש כאן במדינה צעירים עם קטסטרופה
  תמשיך לצעוק כמה ... 21/01/2014 15:41
  הגב לתגובה זו
  4 1
  אישית שלא מצליחים לרכוש דירה , ואתה חושב שזה מעניין את מישהו ,זה לא מעניין את ראש הממשלה וזה לא מעניין את הנגידה . הם ימשיכו לשחק את המשחקים שלהם אותו דבר עם הדולר .
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות