דו"חות אסם: ירידה של 1.4% במכירות, פעילות Nestea תמכה בתוצאות

חברת המזון הגדולה בישראל פרסמה את דו"חותיה לרבעון הראשון ורשמה יציבות בשורת הרווח. צופה השפעה חיובית של מכירות חג הפסח ברבעון הבא
 | 
איציק צאיג, צילום: יוסי צבקר; יח"צ
חברת המזון, אסם, מדווחת הבוקר (א') על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה. בשורת ההכנסות רשמה החברה ירידה של 1.4% לסך של 1.01 מיליארד שקלים לעומת הרבעון המקביל אשתקד, זאתבעיקר בשל עיתוי חג הפסח שחל השנה בשבוע האחרון של הרבעון הראשון ואמור להשפיע לטובה ברבעון השני.

בשורת הרווח הנקי רשמה אסם עלייה מזערית של 1% לעומת הרבעון המקביל אשתקד לסך של 94.6 מיליון שקלים. בשורת הרווח התפעולי רשמה אסם שיפור של 1.4% עם סך של 132.2 מיליון שקלים שנבעו מהתייעלות בהוצאות המכירה והשיווק שיירדו בכ-3.5 מיליון שקלים.

בפילוח התוצאות ע"פ תחומי הפעילות רשמה החברה ירידה כמעט בכל המגזרים למעט במגזר ה'פעילויות אחרות' בהן הסתכמו המכירות לסך 229 מיליון שקלים בהשוואה ל- 207 מיליון שקלים אשתקד, גידול של 10.6%. הרווח לעומת זאת גדל בכ-1% מרמה של 3.213 מיליון שקלים לרמה של 3.242 מיליון שקלים. הגידול במכירות וברווח נבע, בין השאר, מהחדרת קטגוריות חדשות, בראשן מותג Nestea.

ביתר המגזרים רשמה החברה עלייה של 32% ברווחים ממכירת 'מאפה ומשקאות' (קרקרים, לחמית, עוגות, עוגיות ותרכיזים לשתייה) לסכום של 28.6 מיליון שקלים וזאת למרות ירידה של 4.7% במכירות בתחום זה לעומת הרבעון המקביל ב-2012.

במגזר ה'קולינארי' (שכולל בין היתר פסטות, מרקים, תבשילים ורטבים) רשמה אסם הכנסות של 184 מיליון שקלים לעומת 189 מיליון שקלים ברבעון אשתקד. הרווח במגזר זה עמד על כ-26 מיליון שקלים לעומת 27 מיליון שקלים אשתקד, ירידה של כ-3.5%.

מתחילת השנה רשמה מניית {אסם} עלייה של כ-22%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה