כנגד בנק הפועלים הוגשה בקשה לתביעה יצוגית בסך 18 מיליארד שקל

מגישי התביעה טוענים שבנק הפועלים הסתיר ממבקשי הלוואות מסמך מהותי שנקרא היתר עיסקא וגבה שלא כדין ריביות פיגורים תוך התעלמות ממסמך זה. תגובת הבנק הפועלים: "הבנק יהדוף תביעה זו בבית המשפט"
 | 
(1)
ציון קינן
כנגד בנק ה פועלים -0.34% פועלים 2,625 -0.34% פועלים בסיס:2,634 פתיחה:2,612 גבוה:2,628 נמוך:2,612 תמורה:7,499,440 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הוגשה בבית המשפט המחוזי בת"א תביעה ובקשה לאישורה וניהולה כתביעה ייצוגית בסך של 18 מיליארד שקל, בנוסף על דמי טרחה בשיעור של 7.5% מהפיצוי הכולל למבקשים ושכר טרחה לעורך דינם בשיעור של 15% מהפיצוי הכולל. כך מדווח הבוקר (ג') הבנק לבורסה.

הגשת כתב התביעה היצוגית הינו על רקע טענת התובעים כי הבנק הסתיר כביכול מפניהם מסמך משמעותי בהסכם הלוואה, שנקרא היתר עיסקא, ואת החובות המוטלות כביכול על הבנק מכוח מסמך זה, בניגוד להוראות חוק החוזים ובניגוד לסעיפים 3-4 לחוק הבנקאות (שירות לקוח).

עוד טוענים המבקשים שלכאורה הבנק עושה עושר ולא במשפט בגין התעלמותו מהיתר העיסקא וגובה מלקוחותיו פיגורים שלא על פי היתר זה.

הקבוצה אותה מבקשים המבקשים לייצג בתביעה ובבקשה הינם, כל מי שנטל מהבנק הלוואה ו/או קיבל מהבנק אשראי, בהסתמך על קיומו של היתר העיסקא שקיבל הבנק מבית דין צדק לממונות, ואשר ניזוק מאי קיומו, כביכול, של היתר העיסקא על ידי הבנק. המבקשים טוענים כי ראוי שכל חיובי ריבית החריגה שגבה הבנק יוחזרו ללקוחות, מיום הגשת התביעה ובמשך 7 שנים קודם לכן.

דוברת בנק הפועלים מסרה בתגובה: "בימינו כל אדם יכול לבקש להגיש תביעה יצוגית בכל נושא שהוא ובכל סכום שהוא מעלה בדימיונו. הבנק יהדוף תביעה זו בבית המשפט".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אני מקווה שהעו"ד החמדן יחטוף הוצאות של רק 7.5 פרומיל
  מסכום התביעה.... 17/07/2012 12:51
  הגב לתגובה זו
  0 1
  גילה את אמריקה, האוויל. בכל סניף בנק תלוי "היתר עיסקא", שהוא "מסמך" של כאילו, שלפיו יכולה להתנהל מערכת בנקאית תקינה בענייני אשראי והלוואות, ב"ניגוד" כביכול לדין היהודי, האוסר לגבות ריבית... בקיצור נמרץ: היתר עיסקא אומר, שהבנק לא מלווה לך כסף, אלא הוא נהייה שותף שלך בעסקה, ולכן הוא מקבל כסף כאילו מתחלק ברווחים - למעשה הריבית על ההלוואה. ברור שיש כמה בעיות לוגיות, כשהעיקרית היא, ואם העיסקה הניבה הפסדים? מה אז? איזה "רווחים" יחלקו לבנק?.... טוב, שהרב עובדיה יתעסק עם זה במקום חיטוט באף בשבת, אבל שהתביעה ההזויה הזו תרד מהר מסדר היום, כי היא פוגעת רק בציבור!!!!
  סגור