מנתחים את הנדל"ן בארה"ב: ה-ITB זינק 8% ב-3 חודשים "פוטנציאל חזק"

שוק הנדל"ן בארה"ב חווה תקופה הפכפכה מתחילת שנת 2014 כאשר מזג האוויר הקשה עיכב את הקבלנים. אז לאן הולכים מכאן?
|
נדל"ן
זאת הייתה תקופה הפכפכה במיוחד עבור שוק הנדל"ן בארה"ב. למרות צמיחה עקבית בשנת 2013, שנת 2014 החלה עם מזג אוויר קשה אשר השפיע לרעה על התחלות הבנייה. הנתון ירד בחודש פברואר 0.2% לעומת ינואר ו-6.4% לעומת חודש פברואר של השנה שעברה.

החדשות הטובות הגיעו מכיוון אישורי הבנייה - שלב אחד לפני התחלות בנייה. כמות האישורים שניתנו עלו ב-7.7% לעומת חודש ינואר ו-6.9% מעל כמות האישורים שניתנו בחודש ינואר של 2013. ולמרות שמזג האוויר הקשה הכביד על התחלות הבנייה, הקבלנים שכבר החלו לבנות סיימו את עבודתם בנמרצות. כמות השלמות בנייה עלתה ב-4.4% לעומת חודש ינואר ו-21.9% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. אז לאן אנו הולכים בהתסכלות קדימה?

"המצב כרגע מאוד מאתגר" אומרת ג'ינה סנצס, מייסדת Chantico Global "אחד הגורמים לאופטימיות ולכמות הנכבדת של האישורים הוא החזרה ליציבות מבחינת ביקושים והיצעים. הצלחנו להתגבר על הרבה עיכובים והורגש חיובי במחירים לקראת סוף השנה האחרונה. אי לכך כמות האישורים עלתה".

אבל, וזו הנקודה המעניינת, כאשר יותר בתים מתוכננים ובניות שנסתיימו, אספקה נוספת תוביל להתרככות בשוק. "נכון לעכשיו, מדד אמון הקבלנים נמצא ברמה יחסית נמוכה. ה-HMI נמצא ברמה של 47 נקודות כאשר היינו רוצים לראותו ברמה של 50 נקודות".

למרות כל הדברים שנאמרו, ריצארד רוס, המנתח הטכני של t Auerbach Grayson מציין כי יש פוטנציאל חזק בתעודה אשר עוקבת אחרי מדד הנדל"ן של דאו ג'ונס (ITB). לאחר ירידה לעומת חודש מאי של 2013, שהתרחשה עקב עלייה בריביות ה-ITB עלה מעל נקודת התמיכה. בחודש דצמבר המדד שבר את נקודת ה-24 דולר - דהר בחודש פברואר וכאשר ירד בתחילת חודש מרץ לא פרץ את נקודת התמיכה של ה-24 דולר.

"אני חושב שאנחנו נמצאים כעת בנקודה שבה הסיכוןתשואה הוא לטובתינו. אם אחד יתמהמה עכשיו הוא יפספס את המירוץ".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות