הדולר צפוי לזנק מחר: האופציות משקפות עליה חדה של יותר מ-1% בעקבות נתון האבטלה

ביום שישי פורסמו בארה"ב נתונים טובים מהצפוי על שוק העבודה והדולר רשם עליה חדה במקביל לירידה חדה בזהב
|
הדולר צפוי לזנק מחר: האופציות משקפות עליה חדה של יותר מ-1% בעקבות נתון האבטלה

הדולר צפוי לרשום עליה חדה במסחר מול השקל עם פתיחת שבוע המסחר במטבעות מחר (ב'). זאת, לאחר שביום שישי פורסמו בארה"ב נתונים טובים מהצפוי על שוק העבודה והדולר רשם עליה חדה מול מטבעות מרכזיים, במקביל לירידה חדה בזהב.

בארץ קבע את השער היציג האחרון של הדולר ביום שישי בסביבות 12:30 על 3.774 שקלים ואילו כעת משקפות האופציות על המטבע האמריקני רמה של כ-3.815 שקלים, גבוה בכ-1.1% מהשער היציג האחרון.

משרד העבודה האמריקני דיווח ביום שישי כי במהלך נובמבר נגרעו 11 אלף משרות בלבד במשק האמריקני, קצב אובדן המשרות הקטן ביותר מאז חודש דצמבר בשנת 2007, ראשית המיתון. נתון זה הפתיע מאחר והתחזיות המוקדמות לנתון היו לגירעתן של 130 אלף משרות. הפתעה נוספת הייתה כאשר הנתונים עבור החודשים אוקטובר וספטמבר עודכנו לחיוב, כשבמהלך חודש אוקטובר נגרעו 110 אלף משרות ולא 190 אלף כפי שדווח. שיעור האבטלה הפתיע בגדול עם ירידה בלתי צפוייה לרמה של 10% מרמה של 10.2% במהלך חודש אוקטובר. לכתבה על דוח האבטלה בארה"ב

בתגובה לנתונים זינק הדולר לרמה של 1.4858 דולרים לאירו, עליה של 1.3%. מול היין היפני זינק הדולר ב-2.6% לרמה של 90.56 יינים לדולר. במקביל, נפל חוזה על הזהב לדצמבר ב-4% למחיר של 1,168.8 דולר לאונקיה.

בתגובה לנתונים בארה"ב אומר רון אייכל כלכלן ואסטרטג ראשי של מיטב בית השקעות, כי "אין ספק שמדובר בחדשות טובות לכלכלה האמריקני והגלובלית. הירידה בשיעור האבטלה לוותה בהיקף מצומצם למדי של מקומות תעסוקה אשר נגרעו משוק העבודה".

"החדשה החלשה היחידה מהדוח היא עלייה נמוכה מהצפוי בשכר לשעה. כמו כן, חרף העובדה שהנתונים היו מפתיעים, הם עדיין היו חלשים במונחים אבסולוטיים".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות