26% ממנהלי הקרנות מושקעים במניות במשקל יתר; המזומן הופחת

סקר מנהלי הקרנות של מריל לינץ' לפברואר מצביע על אמון מחודש בשוק המניות הגלובלי. היקף המזומנים פחת. התיאבון למניות המחזוריות גבר בעוד שההשקעות במניות דפנסיביות מתחומי הפארמה והטלקום דווקא נפלו
|
(קרדיט:Getty images Israel)
סקר מנהלי הקרנות של מריל לינץ' לפברואר מצביע על אמון מחודש של המשקיעים בשוק המניות הגלובלי, בעקבות השיפור המשמעותי בתנאי השוק והתקווה להתחדשות הצמיחה הכלכלית.

מאז תחילת 2011, מדובר בחודש בו נרשמה הצמיחה החזקה ביותר בהיקפי ההשקעה במניות. 26% ממנהלי הקרנות מושקעים במניות במשקל יתר, לעומת 12% שהחזיקו מניות במידה עודפת בחודש הקודם.

עוד עולה מן הסקר כי התיאבון למניות המחזוריות (cyclical) גבר בפברואר, כולל בתחומי התעשייה וחומרי הגלם. בעוד שההשקעות במניות דפנסיביות מתחומי הפארמה והטלקום דווקא נפלו.

התיאבון לסיכון בא לידי ביטוי גם בהפניית נכסים מנוהלים להשקעות בשווקים המתעוררים. 44% מהמנהלים החזיקו בפברואר בהשקעות במשקל יתר בשווקים אלו, לעומת 20% בינואר. רוב הולך וגדל של 86% מהמנהלים שענו לסקר העולמי האמינו כי הכלכלה הסינית צפויה ל"נחיתה רכה" על פני "נחיתה קשה".

32% מהנסקרים העריכו כי רמת הנזילות בשוק "חיובית" לעומת 7% שהעריכו בינואר את רמת הנזילות כ"שלילית". מדובר בשיפור הגדול ביותר שנרשם בסקר זה מאז החלו עורכיו לשאול שאלה זו באוקטובר 2007.

עוד נתון שבלט בסקר הוא הירידה בהיקף המזומנים שמחזיקים מנהלים הקרנות בעבור הלקוחות, ששיעורם ירד ל-13% לעומת 27% בינואר.

מרבית מנהלי הקרנות רואים כעת שיפור בכלכלה העולמית. 11% מהם הביעו אופטימיות לגבי התחזקות במהלך השנה הקרובה – בעוד שבדצמבר 27% צפו דווקא הרעה במצב הכלכלי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות