2012 נפתחת עם צניחה חופשית באירופה

 | 
שוקי אירופה
המטבע האירופי פתח את שנת 2012 ב"צניחה חופשית" כאשר מרבית האנליסיטים מעריכים כי זוהי תחילתה של מגמת ירידת שנתית. נציין, כי המשקיעים יעקבו אחרי תשואת האג"חים של מדינות אירופה ובראשם תשואתם של איטליה וספרד. השבוע שחלף התאפיין ב"קניית סיכון" כאשר מרבית המדדים בעולם רשמו עליות ומנגד מכירה של היורו. התיאבון לסיכון נוצר לאחר נתוני מאקרו מעולים מכיוונה של סין, בריטניה ובעיקר ארה"ב.

בסין מגזר הייצור הפתיע לטובה כשמדד מנהלי הרכש הכה את התחזיות והראה על קריאה של 50.3 לעומת צפי של 49.3. בבריטניה מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור, במגזר השירותים ובמגזר הבנייה עקפו את התחזיות והראו על אומדן של 49.6, 54.0 ו-53.2 בהתאמה. ובכלכלה הגדולה בעולם גם נתוני הייצור הפתיעו לטובה אך, הנתון המשמעותי ביותר הינו נתוני האבטלה אשר הראו על ירידה בשיעור האטבלה לרמה של 8.5% ועל גידול 200,000 משרות חדשות בשוק.

סקטור נוסף שרשם עליות חדות הינו סקטור הסחורות. הזהב עלה שוב מעל רמת ה-1600 דולר לאונקייה, הכסף מזנק בכ-7% והנפט חוזר להיסחר מעל רמת ה-100 דולר לחבית. המשך המומנטום החיובי בשוק המניות צפוי להוביל להמשך עליות בסקטור הסחורות.

במבט לשבוע הקרוב, נמתין לנתוני הדו"חות הרבעוניים של החברות בארה"ב. נתחיל באלקואה ביום שני ונסיים בג'י פי מורגן ביום שישי. נתונים חיובים יובילו להמשך המומנטום שהחל בשבוע שעבר. באירופה ובבריטניה תתקבל החלטת הריבית ביום חמישי הקרוב. נציין כי הריבית צפוייה להיוותר על רמה של 1.00% בגוש ביורו ובבריטניה על רמה של 0.5%. עוד מכיוונה של אירופה, היורו ימשיך להסיחר תחת לחץ רב כשתשואת האג"חים של איטליה וספרד ימשכו את תשומת לב המשקיעים. רמת ה- 7.0% תיבחן מהגזרה האיטלקית ורמת ה-6.0% תיבדק בגזרה הספרדית.

***אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה