קרנות הסל: מי המגייסת היחידה בחודש פברואר?

למרות העליות בשווקים קרנות הסל הציגו מגמה שלילית בחודש פברואר עם פדיונות של יותר מ-400 מיליון שקל
|
(1)
טל קדם מנכ"ל הראל פיננסים, צילום: מיה כרמי-דרור
תעשיית מוצרי המדדים בישראל עברה שינוי לאחרונה בעקבות הרפורמה הגדולה בתחום תעודות הסל במסגרתה הוסבו כ-700 תעודות סל וקרנות מחקות מנכס מתחייב לקרנות נאמנות מסוג קרן סל (ETF). 
למרות העליות בשווקים בחודש פברואר והיחלשות הפדיונות בתעשיית קרנות הנאמנות בפברואר, במהלך החודש רשמו קרנות הסל פדיונות של יותר מ-400 מיליון שקל. 
המגייסת היחידה בקרב קרנות הסל בפברואר הייתה הראל עם גיוסים של 44 מיליון שקל כאשר מתחילת השנה גייסה בסך הכל 9 מיליון שקל לאחר פדיונות של 35 מיליון שקל בינואר. אחריה נמצאת פסגות שמצמצמת את היקף הפדיונות בפברואר ל-4 מיליון שקל בלבד, לאחר פדיונות בהיקף של 275 מיליון שקל בינואר. 
במקום השלישי נמצאת מגדל עם היקף הנכסים המנוהל הקטן ביותר של 6.3 מיליארד  שקל. זו פדתה בחודש החולף 7 מיליון שקל, בהמשך לפדיונות של 16 מיליון שקל בינואר. לפניכם הנתונים המלאים:
המהלך שקידמה הרשות לניירות ערך בתיאום עם מנהלי תעודות הסל ומנהלי קרנות הנאמנות נעשה ברקע לצמיחתו המהירה של שוק תעודות הסל ובמטרה לאפשר מעבר מהיר של התעודות לפיקוח תחת חוק השקעות משותפות בנאמנות - ככל קרנות הנאמנות.
במסגרת הרפורמה נקבע מנגנון רצועת ביטחון מפני טעויות עקיבה בשיעור מוגבל. רצועה זו מתבטאת ביכולתם של מנהלי קרנות הסל לגבות, בנוסף לדמי הניהול הקבועים, דמי ניהול משתנים בשיעור מוגבל של 0.1-0.3% בהתאם לסיווג הקרן - אלו ישולמו למנהל הקרן מתוך התשואה העודפת מעבר לשינוי המדד אחריו התעודה עוקבת, ומצד שני ישולמו על ידי מנהל התעודה למחזיקים בה במקרה שהתעודה תשיג תשואת חסר עד לשיעור האמור. ובעצם, המנפיק לא יחויב לתשואת המדד אלא כמה שיותר קרוב אליה (לכתבה המלאה).
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הכתבה המרתקת ביותר שקראתי השבוע. (ל"ת)
  מושמוש 04/03/2019 23:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות