רשות ני"ע מבקשת לעצור את הבעלים של אלפא פלטינום - חשש לתרמית בהיקף 100 מיליון שקל

לפי ממצאי החקירה סגל הסתיר את מצבן של הקרנות תוך שבשליטתו תוך הטעיית משקיעים ושימוש אסור בכספם
|
הונאה

רשות ניירות ערך מבקשת לעצור את עמי סגל, הבעלים לשעבר של בית ההשקעות אלפא פלטינום בחשד לביצוע עבירות תרמית וגניבה בניירות ערך בהיקף של 100 מיליון שקל. כעת הרשות מפרטת את דרכי הפעולה שנקט, עת שוחרר ממעצר בתנאים מגבילים.

סגל שימש כבעלים של אלפא פלטינום משנת 2010 עד נובמבר 2013 עד למכירת בית ההשקעות. בנוסף סגל שימש כבעליהן של שתי קרנות זרות שהתאגדו בברמודה ונרשמו למסחר באירלנד באמצעות חברות שבשליטתו של סגל.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

סגל היה הגורם היחיד ששלט בקרנות ולפי האשמות סגל גייס כספי משקיעים מבלי שקיימת לקרנות יכולת ממשית לעמוד בהתחייבויות כלפי הלקוחות, בעוד בחלק מהמקרים כספי הלקוחות שגויסו שימשו לפידיון כספם של משקיעים אחרים.

לפי ממצאי החקירה סגל הסתיר את מצבן של הקרנות תוך הטעיית משקיעים ושימוש אסור בכספם. בעוד סגל הבטיח למשקיעים להשקיע את כספם באפיק מסויים, למעשה הוא השתמש בכספים לכאורה לטובת עסקיו הפרטיים.

סגל העמיד הלוואות אישיות לצדדים שלישיים כאשר הלוואות אלה מומנו מכספי הקרנות שבניהולו כאשר תמורת ההלוואות שחזרה מצדדי ג' - לא חזרה למעשה לקופת הקרנות אלא הלכו לטובתו האישית.

עוד מואשם סגל בשיפוץ תשואות הקרנות תוך שרכש באופן אישי בסכומים זניחים ניירות ערך על מנת לנפח שערי המניות בעשרות אחוזים - מה שהוביל לשערוך יתר של הקרנות בעשרות מיליוני דולרים.

בנוסף, סגל השתמש בכספי הקרנות על מנת לרכוש יחידות של הקרנות בחשבונותיו האישיים. על פי החשד היקף פעילות התרמיתית היתה בהיקף 100 מיליון שקל.

באוקטובר 2013 הוגשו למחלקה לעניינים כלכליים במחוזי בתל אביב צו דיספוזיציה וצו לתפיסת נכסים על ידי אחד המשקיעים שייחס לסגל ולמעורבים נוספים גזל, הונאה, גניבה, העלמה והסתרה של כספי משקיעים בסך 29 מיליון שקל. השופט חאלד כבוב מינה יום לאחר מכן כוס ונאמן לאלפא פלטינום ולחברת פורום יעוץ ופיתוח עסקים בע"מ שבשליטתו של סגל, המחזיקה ב-6 קרנות.

בנובמבר של אותה שנה נמכרה אלפא פלטינום וכיום אין בה פעילות. בספטמבר 2014 בוטל רישיון ניהול התיקים של החברה.

רשות ניירות ערך מבקשת מבית המשפט לעצור את סגל מהחששש לשיבוש הליכי משפט או הימלטות מאימת הדין.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות