מידרוג על עזריאלי: "שיפור משמעותי בהיקף הפעילות והפיזור"

החברה אישרה היום לקבוצה דירוג Aa2 באופק יציב עבור סדרת אג"ח א'. "ביצוע השקעות משמעותיות ועמידה בתחייבויות השוטפות עלולים להביא, בטווח הקצר-בינוני לקיטון ביתרת הנזילות"
 | 
דוד עזריאלי
חברת מידרוג אישרה היום את דירוג Aa2 באופק יציב עבור סדרת א' של קבוצת עזריאלי ( עזריאלי קבוצה +1.12% עזריאלי קבוצה 23,440 +1.12% עזריאלי קבוצה בסיס:23,180 פתיחה:23,180 גבוה:23,500 נמוך:23,140 תמורה:4,502,455 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ).

במידרוג טוענים כי דירוג החברה נתמך, בין היתר, במצבת הנכסים המניבים האיכותית, הכוללת קניונים ומגדלי משרדים, מהגדולים והוותיקים בארץ אשר שומרים על שיעורי תפוסה גבוהים מאוד ויציבות בהכנסות.

כמו כן, מסבירים במידרוג כי בשנים האחרונות חל שיפור משמעותי בהיקף הפעילות והפיזור, לרבות רכישת והקמת נכסים בישראל ורכישת נכסים מניבים בחו"ל, באופן התורם לפרופיל הסיכון, למרות שמרכז עזריאלי ת"א (מגדלי המשרדים והקניון יחדיו) עדיין מהווה נכס מרכזי בפורטפוליו.

תזרים הפרמננטי המשמעותי שהחברה מפיקה מממצבת נכסיה המניבים אשר על פי נתוני הרבעון הראשון של שנת 2012 שפרסמה החברה, עומד על קצב של כ-700 מיליון שקל לשנה, ללא דיבידנדים מהחזקות שאינן בתחום הנדל"ן.

להערכת מידרוג התזרים הנ"ל צפוי אף לצמוח, ויש בו כדי לשרת את חובות החברה; החברה פועלת בישראל כ- 30 שנה, בניהול, ייזום והקמה של נדל"ן מסחרי ושטחי משרדים מניבים, ונהנית מאיכות ניהול גבוהה וניסיון רב בניהול נכסים מניבים ובפרט- נכסים מסחריים וכן ביעילות תפעולית גבוהה ביחס לענף.

לקבוצה גמישות פיננסית גבוהה מאוד, הנובעת מהחזקה בנכסי נדל"ן לא משועבדים בהיקף של מעל 7 מיליארד שקל (כ-900 מיליון שקל מיוחס לנכסים בהקמה) וכן אחזקות במניות לא משועבדות של בנק לאומי ושל חברת גרנית הכרמל בשווי משמעותי ומניות לא סחירות ולא משועבדות של לאומי קארד, בנוסף לנכסים בהם שיעורי ה-LTV הינם נמוכים. רמת המינוף של החברה הינה מהנמוכות בענף.

במידרוג מציינים את רמת הנזילות גבוהה של הקבוצה, העומדת על כמיליארד שקל, ליום 31 במארס 2012, ולדבריהם ביצוע השקעות משמעותיות ועמידה בתחייבויות השוטפות עלולים להביא, בטווח הקצר-בינוני לקיטון ביתרת הנזילות. מנגד, החברה עלולה להיות חשופה לשינוי בשווי אחזקותיה בבנק לאומי (כ-4.8%), אשר מוצגים בספרי החברה בשווי של כ - 770 מיליון שקל נכון ל-31 במארס 2012 (זאת לאחר ירידה של כ-36% בשנה האחרונה). כמו כן, החברה עשויה להיות חשופה להאטה משמעותית במשק הישראלי ו/או פגיעה משמעותית בתחום הקניונים, בשל פתיחתם של מרכזים נוספים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה