ועדת הכלכלה מבטלת כליל את קנסות היציאה של המפעילות הסלולריות

הצעתו של יו"ר ועדת הכלכלה מבקשת לנתק את הזיקה בין מכירת מכשירים למכירת שירותים. ח"כ יוליה שמאלוב ברקוביץ: "יש לבדוק את ההשלכות של ההצעה"
|
הרגולציה ממשיכה

ועדת הכלכלה אישרה היום לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה לבטל כליל את קנסות היציאה בענף הסלולר וכן ניתוק הקשר שבין מכירת המכשירים לשירותים שמציעות המפעילות.

נזכיר שהחוק שהתקבל בפברואר אשתקד מגביל כיום את קנסות היציאה ל -8% בלבד מהחשבון החודשי הממוצע כפול מספר החודשים שנותרו למנוי ללקוחות קיימים וחדשים. ההצעה שיזם אותה יו"ר הועדה כרמל שאמה-הכהן, מבקשת לאסור לחלוטין גביית תשלומים או מניעת הטבות ממנוי שמבקש להתנתק מחברות הסלולר. הוא ציין כי מחירי חברות הסלולר נותנות הטבות במכשירים עד שהלקוח מבקש להתנתק. בעת התנתקות שווי ההטבה שהלקוח נדרש להחזיר גבוה בעשרות אחוזים. "שווי ההטבות היום הוא לא ראלי, ומהווה בעצם קנס שהופך לחסם מעבר", אמר היו"ר.

ח"כ יוליה שמאלוב ברקוביץ היתה פחות נחרצת ואמרה כי "צריך לבדוק את ההשלכות של ההצעה ולשים לב שמחירי השיחות לא יעלו". נציג חברת סלקום, דורי צ'יקו, אמר כי נושא החיוב זיכוי מוצג כחסם מעבר מבלי שיש נתונים על השולחן. לדבריו, מאז הפחתת הקנסות שיעור הנטישה בישראל הוא גבוה מהשיעור בעולם. היו"ר שאמה-הכהן הגיב ואמר: "זה יוזיל את מחירי השיחות וגם את מחירי המכשירים".

ביטול הקנסות יחול על לקוחות שהתקשרו בהסכמים עם חברות הסלולר מה-1 בנובמבר 2011 – וייכנס לתוקף עם פרסום החוק. עוד קבעה הוועדה כי ניתוק הזיקה המלא ייכנס לתוקף ב-1 בינואר 2013. עם זאת הוועדה קבעה כי שר התקשורת יוכל, באישור ועדת הכלכלה, לדחות את המועד בעוד חצי שנה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות