הציבור הזרים 310 מ' ש' בשבוע לקרנות; השקליות דווקא פדו

מדובר בירידה של כ-50% בקצב הגיוסים בקרנות המסורתיות. הקרנות השקליות עברו לטריטוריית הפדיונות לאחר 15 שבועות רצופים של גיוסים
 | 
מגייסות אבל פחות:
קרנות הנאמנות המסורתיות ממשיכות לגייס גם בסיכום השבוע האחרון אם כי בקצב נמוך בהרבה. בשבוע החולף המגמה המעורבת שלטה בשוקי האג"ח והמניות: המעו"ף איבד 1.1% אך מנגד מדד תל-בונד 20 דווקא עלה ב-0.25%.

ביטחון המשקיעים ירד אך עדיין קרנות הנאמנות המסורתיות רשמו גיוס של כ-310 מיליון שקל, שהושג בעיקר על רקע המשך הגיוסים הנאים לקרנות מדינה וצמוד מדד. מדובר בירידה של כ-50% בקצב הגיוסים, כך, עפ"י אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב שנמסרו על ידי רוני אפטר, מנהל מחלקת ריטייל.

המהפך הגדול בשוק הקרנות קרה בתת הקטגוריה של הקרנות השקליות שעברו לטריטוריית הפדיונות. לאחר 15 שבועות רצופים של גיוסים, בדגש לקרנות יחיד, הקרנות השקליות סיימו את השבוע עם פדיון של כ-50 מיליון שקל. מהקרנות הכספיות נפדו 210 מיליון שקל. מן הצד השני, הלהיט התורן של התעשייה – קרנות אג"ח מדינה – בראש המגייסות לאחר כניסת כספים נוספת של כ-200 מיליון שקל.

הגיוסים לקרנות הקונצרניות עמדו בשבוע החולף על כ-100 מיליון שקל, ירידה של 15%. יחד עם זאת, בקרנות אג"ח כללי, שחשופות ברובן לאפיק הקונצרני, נרשם "סיבוב פרסה" וחזרה לפדיונות, וזאת לאחר הפסקה בת שבוע אחד בלבד. בסיכום שבועי רשמו קרנות אג"ח כללי פדיון שבועי של כ-40 מיליון שקל.

בקרנות המנייתיות (ישראל, חו"ל וגמישות) המשקיעים ממשיכים להסיט את כספיהם ממניות בישראל (פדיון של כ-15 מיליון שקל) למניות בחו"ל (גיוס של כ-30 מיליון שקל). נציין עוד כי קרנות האגד וקרנות אג"ח חו"ל נהנות ממומנטום חיובי של גיוסים מתחילת השנה, וזאת לאחר שבשבוע החולף רשמו גיוס נוסף של כ-30 וכ-80 מיליון שקל בהתאמה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה