"הירידות במניית בזק, לא הזדמנות כניסה"

בלאומי מזהירים כי ייתכן שירידת דירוג האשראי של בזק תבוא בהמשך ותגרור עלייה בהוצאות המימון: "ההתפתחויות של השבוע יקטינו את הביקושים למניה"
 |  (5)
שלמה רודב, צילום: דוברות בזק
גיל דטנר, אנליסט תקשורת וקמעונאות בלאומי שוקי הון, מפרסם היום (ד') התייחסות להודעת בזק -1.6% בזק 246.5 -1.6% בזק בסיס:250.5 פתיחה:248.1 גבוה:250.4 נמוך:241 תמורה:59,837,333 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בעקבות החלטת רשות ני"ע: "המניה מגיבה הבוקר בירידה חדה של כ-5%, ונכון לעכשיו נסחרת כ-10% מתחת למחיר היעד שלנו. איננו רואים בירידות הללו הזדמנות כניסה למניה".
מחיקה של 1.5 מיליארד שקל
בזק דיווחה אתמול בערב כי רשות ניירות הערך דחתה את בקשתה להתייחס לחברות הבנות של החברה כיחידה מניבה מוזמנים אחת. כתוצאה מכך, בזק צפויה לבצע מחיקה של כ-1.5 מיליארד שקל בגין ירידת שווי פעילות חברת Yes (לכתבה המלאה).
לדברי דטנר, "המחיקה הזו מתווספת להפרשה ברבעון הרביעי בגין תכנית פרישה מוקדמת (512 מ' ש"ח לפני מס), והוצאות נוספות שבגינן החברה הפחיתה את צפי הרווח ל-2018. בנוסף, ייתכן כי החברה תבצע מחיקה של נכס המס שלה, שמוערך בכמיליארד שקל. ללא מחיקת נכס המס, אנו מעריכים כי ההפסד ברבעון הרביעי יעמוד על כ-1.8 מיליארד שקל".
"החברה לא תוכל לשלם דיבידנד לפני 2022"
בקשר ליכולת חלוקת הדיבידנד של בזק מציין דטנר כי המחיקה בשווי של Yes אינה אירוע תזרימי, ולכן לא אמורה להשפיע על שוויה הכלכלי של החברה, אולם סביר להניח שהחברה לא תוכל לשלם דיבידנד לפני 2022.
"מחיקת נכס המס יכולה לדחות את המועד עוד יותר. ברור שעבור משקיעים שמחפשים או נדרשים לדיבידנד, מדובר באירוע מהותי, וגם אין ספק כי מה שמשך לא מעט משקיעים לבזק, למרות האתגרים, זה התזרים החזק שבא לידי ביטוי בתשלומים קבועים. מנגד, בתקופה של אי ודאות ודרישות גבוהות להשקעות בשנים הקרובות, נראה לנו שלהפסקת תשלומי הדיבידנד, וכתוצאה מכך הפחתת רמת החוב, יש גם היבטים חיוביים בהיבט של חיזוק המאזן", מציין דטנר.
"יש סיכוי כי לחברה יווצר הון שלילי"
החברה סיימה את הרבעון השלישי של 2018 עם הון עצמי של כ-2.17 מיליארד שקל, כאשר לדברי דטנר אם החברה לא תבצע מחיקה בנכס המס, ההון יוותר חיובי, אך במידה ותהיה מחיקה, יש סיכוי כי לחברה יווצר הון שלילי, מה שצפוי להרחיק עוד יותר את המשקיעים מהמניה.
"למרות שלא מדובר כאן באירועים תזרימיים, המחיקה מעוררת חשש בקרב בעלי החוב, כאשר ניתן לראות לאחרונה עלייה משמעותית בתשואת האג"ח הארוך של החברה. זה לא יהיה בלתי סביר להניח, כי ירידת דירוג תבוא בהמשך - ותגרור עלייה בעלות המימון של החברה", מוסיף דטנר.
"ההתפתחויות יקטינו את הביקושים למניה"
בלאומי שוקי הון מעריכים כי ההתפתחויות של השבוע יקטינו את הביקושים למניה, אבל מתמקדים בהיבט הפונדמנטלי. "החשש שלנו לא נובע משוק הטלוויזיה, שכן השווי של Yes במודל שלנו (ולדעתנו אצל רוב האנליסטים) קרוב לאפס. לפיכך, הסיכון העיקרי כעת הינו האיום התחרותי בשוק הקווי, אשר קיבל נפח נוסף בשבוע שעבר עם הודעת סלקום על התקדמות בעסקת IBC, ומהקושי של החברה להתמודד איתו בשל הסביבה הרגולטורית", סיכם דטנר.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  קטילה יפה
  dw 20/03/2019 19:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  די נדיר לקרוא אנליזה קטלנית על נייר, ועוד נייר מעוף. ואני עוד חשבתי שאני קשוח איתם. איפה. יחסית לדטנר אני חתלתול :-) לגבי הורדת הדירוג היא נראית די מתבקשת. לא רואה איך מעלות ומידרוג לא מורידים. בהתחשב שגזית גלוב הולכת לממש את נכס FCR ב 3 מיליארד ולצמצם מינוף אז האגחים שלה, המדורגים -AA , נראים לטעמי סולידיים יותר מאשר ה 11 מיליארד של בזק, שמדורגים AA. טאם כל השוק ידע לספר על מינוף גבוה בגזית גלוב אז למה לא לדסקס את המינוף אצל בזק? או שרק אצל טבע אפשר לספר על חוב גדול? התשואה של בזק 10 נמוכה באחוז מזו של גזית יב, וגם אם המח"מ לא בדיוק אותו הדבר? זה לא נראה סביר. בזק לא יותר סולידי מגזית גלוב (אחרי מימוש FCR)
  סגור
 • החוב הגבוה אבל גם התזרים. (ל"ת)
  ' 20/03/2019 23:59
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 3.
  להחליף את היושב ראש בזק זה לא צ'יפס (ל"ת)
  אשר 20/03/2019 15:18
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 2.
  אינטרסנט
  אל תאמינו לו 20/03/2019 14:28
  הגב לתגובה זו
  7 0
  אנליסט וואנדליסט רוצה למטה להכנס יכנס יזמר אחרת התאמינו לו ? תעשו מה שאתם חושבים בזק צברה הפסדים לצורכי מס ישמשו בעתיד לקיזוז וזה נכס אדיר שאינו רשום בנכסי החברה נכס ענק לקיזוז מרווחים עתידיים תאמינו למנתח כלכלי לא לאינטרסט לא אמין לא כלכלי לבזק נכס ענק הפסדים לצורכי מס לקיזוז שאלו כל רואה חשבון יגיד לכם תעשו חישובים אל תאמינו לחארטטן כלשהו אהלן
  סגור
 • 1.
  לראות אם יורידו לה דרוג
  חכה 20/03/2019 14:08
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סביר להניח שכן, ואז תקנה אותה בעוד 20% נמוך יותר.
  סגור