דריכות: ענקית הפארמה הדואלית שממתינה להחלטת ה-FDA

הסיכויים לאישור גרסת ה'ביו-סימילאר' של החברה השתפרו לאחר שזו קיבלה חוות דעת חיובית מצוות מקדים של מנהל התרופות האמריקאי
 | 
רגעי הכרעה
משקיעי חברת התרופות {מיילן} ממתינים בדריכות לקראת הכרעת מנהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) שעשוי כבר בימים הקרובים לדווח לחברה בנוגע להחלטתו האם לאשר את גרסתה לתרופה שפיתחה לטיפול בסרטן השד (MYL14010), שהינו הסוג הנפוץ ביותר של גידול סרטני בנשים, כאשר זו נועדה להציב תחרות לתרופת 'הרצפטין' של חברת הביוטכנולוגיה השוויצרית Roche. 
הרצפטין הינה תרופה ביולוגית הפועלת באופן ממוקד וספציפי על תאי הגידול ובכך מייצגת גישה חדשנית לטיפול בסרטן השד, שמטרתה לתקוף את התאים הממאירים מבלי לפגוע בשאר רקמות הגוף. גרסת 'הביו-סימילאר' של מיילן, שזהה במהותה לגרסה גנרית אם כי מפותחת על בסיס של תאים חיים, דומה ביכולותייה לתרופת המקור, כך קבע אמש צוות מקדים של ה-FDA שבחן את התרופה. מכאן, סיכוייה של מיילן לזכות באישור מרשות המזון והתרופות האמריקאי עלו, שכן ייתכן ומקבלי ההחלטות שם ייאמצו את המלצתם של הצוות המקדים. 
נציין כי ב-FDA התחייבו בפני מיילן ושותפתה לפיתוח ('ביוקון' ההודית) כי תשותבם תינתן עד ל-3 בספטמבר, אם כי זו עשויה להגיע מוקדם יותר. נציין כי במידה וגרסתה של מיילן תאושר, מדובר בחדירה לשוק המוערך במיליארדי דולרים כאשר רק מכירות ה'הרצפטין' בעולם עמדו על כ-7 מיליארד דולר במהלך 12 החודשים שעד חודש מארס השנה. 
כך או כך, בחברה האמריקאית, שנסחרת כאמור גם בת"א, מקווים לתשובה חיובית שתאפשר להם לנגוס בנתח שוק משמעותי נוסף, שכן גרסה זו כבר משווקת במעל ל-10 מדינות בעולם. 
מניית {מיילן}מטפסת בשעה זו בשיעור של 1.4% בת"א, זאת לאחר שחזרה עם פער ארביטראז' חיובי צנוע יותר של 0.6%. מאז תחילת השנה הנוכחית רשמה המניה תשואה שלילית של כ-5.5%. החברה נסחרת בבורסה בת"א לפי שווי שוק של כ-67 מיליארד שקל, כחצי משוויה של ענקית התרופות הישראלית טבע.
תנועת המניה במהלך 12 החודשים האחרונים:
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה