"חשוב שהממשלה הבאה תעודד שוק חופשי"

אלי גרונר: "טכנולוגיות ישראליות מדהימות, לא רק בתחום הסייבר". על מחירי הדירות: "הניסיון של כחלון לומר לשוק החופשי מה יהיה המחיר הסופי של דירה - יומרני"
 | 
אלי גרונר, צילום: ישראל הדרי
"הניסיון של האוצר לומר לשוק החופשי מה יהיה המחיר הסופי של דירה, הביא להורדת סטנדרט הבנייה. זו יומרנות שמובילה מדינאים לחשוב שאפשר להמציא מנגנון מחירים", כך אמר היום אלי גרונר, לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, בכנס הגלובלי של פירמת עורכי הדין הבינלאומית DLA PIPER.
גרונר, שמונה לאחרונה לנציג זרוע ההון סיכון של האחים קוך (KOCH) דיבר בכנס והעביר ביקורת על מדיניות הנדל"ן שמנהיג משרד האוצר. "תחום הנדל"ן אשר נמצא כיום בשליטת האוצר, אינו נהנה מאותה הורדת חסמים. וועדות התכנון, הרשויות המקומיות והגופים האמונים על מדיניות המקרקעין אינם עובדים בתיאום וכל אחד מתנהל בקצב שלו. אותה שאפתנות ישראלית, שדווקא מצליחה בהייטק, פחות מתאימה לשוק הנדל"ן והניסיון של האוצר לומר לשוק החופשי מה יהיה המחיר הסופי של דירה, הביא להורדת סטנדרט הבנייה. זו יומרנות שמובילה מדינאים לחשוב שאפשר להמציא מנגנון מחירים".
גרונר התייחס למינויו באימפריה של האחים קוך ואמר: "בחודשים האחרונים, במסגרת התפקיד החדש, ראיתי המון הזדמנויות ליזמים שרוצים להתפתח לשווקים אחרים. נחשפתי למגוון טכנולוגיות חדשות. יזמים שמנסים לנצל שדה אלקטרומגנטי, כאלו שיכולים לזרז קצב גידול והנבטה של זרעים. אני מראה את זה לאחים קוך והם נדהמים. מדובר במגוון טכנולוגיות חדשות ולא רק בתחום הסייבר".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה