בתל אביב! דירת 3 חד' ב-2900 שקל לחודש - האם אתם זכאים לדיור בר השגה?

עיריית ת"א הציגה היום את שני מיזמי השכירויות הראשונים בעיר ואת הפרויקטים העתידיים שישלבו גם דירות למכירה. מהם הקריטריונים?
|
(2)
רחוב הירקון תל אביב קרן הגשמה, צילום: קרן הגשמה
מריחים בחירות? עיריית תל אביב הודיעה היום (ב') על פתיחת ההרשמה להשתתפות בהגרלה לשכירות במיזמי דיור בר השגה בדרום העיר. העירייה מקדמת את שני המיזמים הראשונים לדיור בר השגה בעיר במסגרתם יוצעו 77 יחידות דיור בשכונות שפירא ויד אליהו. העירייה מקדמת אישורים לכ-2,600 יחידות דיור בפרויקטים לדיור בר השגה בקרקעות עירוניות וכן שילוב דיור בר השגה בתב"עות המובאות לאישור הוועדה המקומית.

בשכונת שפירא מציעה העירייה 45 יחידות דיור של 3 ו-4 חדרים ברחוב ראב"ד פינת דה מודינה. הפרויקט יבוצע במימון עירוני מלא של כ-60 מיליון שקל באמצעות החברה העירונית "עזרא וביצרון". שכר הדירה לדירת 3 חדרים – 2,900 שקל ו-3,100 שקל לדירת גן 3 חדרים ו/או דירת 4 חדרים. אכלוס – ינואר 2014.
פרויקט גני שפירא; קרדיט: אורית מילבור אייל אדריכלים
פרויקט גני שפירא; קרדיט: אורית מילבור אייל אדריכלים

בשכונת יד אליהו מציעה העירייה ברחובות ווג'ווד, לה גרדיה, מורדי הגטאות, מרגולין ופטרסון 32 דירות בגדלים שונים. שכר הדירה יעמוד על סך: 45 שקל למ"ר ולא פחות מ- 1,100 לדירה. הדירות כוללות: 6 דירות בנות כ-25 מ"ר, 20 דירות בנות כ-40 מ"ר ו-7 דירות בשטח של כ-60 מ"ר. אכלוס- ינואר 2014.

תוך כך, אושרה היום תוכנית ל-28 חדרי מעונות סטודנטים בשכונת התקווה בעיר של הסטודיו לתיאטרון של יורם לוינשטיין ברחוב חנוך 24-26. מדובר במבנה קיים ונטוש ששימש בעבר כתחנת טיפת חלב ו"תלמוד תורה". חדרי המעונות יהיו בגודל של כ-20 מ"ר.

להלן הקריטריונים המעודכנים לזכאות לדיור בר השגה:
1. תושב תל אביב –יפו: מי שהיה ועודנו תושב העיר תל אביב יפו ברציפות במשך חמש שנים, בטרם מועד פרסום המכרז (הרשמה והגרלה).

2. הגבלת גיל: הזכאות רק למשקי בית שבהם גילו של אחד מהבגירים אינו עולה על 45 שנה במועד פרסום ההגרלה. לגבי יחידים לא תהיה זכאות למי שגילו נמוך מגיל 27.

3. חסר דירה: ללא בעלות על דירה או חלק מדירה אחרת. הוכחה על ידי הצגת תעודת זכאות של משרד הבינוי והשיכון או על ידי הצגת תעודת הגבלה של חברת עמידר.

4. הכנסה: יוכלו לגשת רק משקי בית שהכנסתם נמוכה מהשכר הממוצע של עשירון שביעי. כלומר-הכנסה חודשית ברוטו למשק הבית המועמד תהיה בין עשירון ראשון לעשירון שביעי. הצהרת המועמד על הון ונכסים- ההצהרה תכיל פירוט בדבר נכסי נדל"ן (מגרשים, חנויות), כלי רכב, נכסים ופקדונות פיננסיים וכיוב'.

5. עבודה (מיצוי כושר השתכרות)- משפחה תיחשב כעובדת, הממצה את כושר השתכרות אם אחד מבני הזוג הינו אחד מאלו: עובד במשרה מלאה, בעל תיק במס הכנסה. מיצוי כושר השתכרות למשפחה או ליחיד, הינו: בשלוש שנים שלפני המועד הקובע עבד המועמד לפחות 24 חודשים במשרה מלאה, אשר מתוכם 12 חודשי עבודה במשרה מלאה ובאופן רציף. במקרה של משקי בית של עובדים עצמאיים – בחינת כושר השתכרותם תערך באופן שיהיה ככל שניתן דומה לבדיקה של משקי בית של עובד שכיר.

6. משק בית ובו ילד (קריטריון גמיש (לא תנאי סף)): למועמד ילד הרשום בתעודת הזהות כילדו, שגילו במועד ההגרלה לא עולה על 12. קריטריון זה חל על פרויקטים/ דירות שיוגדרו עבור משקי בית עם ילדים.

בדיור למכירה - גובה ההנחה המקסימלי משומת השמאי לכל דירה טרם פרסום המכרז ליזם שיבנה את הפרויקט יהיה עד 200,000 שקל לדירה. גובה מקסימלי של מחיר דירה לזכאים ייקבע בתנאי המכרז של הפרוייקט, בדומה לקביעה של מחיר דירה מקסימאלי בפרויקטים של מחיר למשתכן שמנהל משרד הבינוי והשיכון.

במקביל לשני המיזמים הראשונים שייצאו להגרלה בשבוע הבא, מקודמות עוד כ-2,600 יחידות דיור בר השגה בפרויקטים שונים בעיר:

1. כיכר העלייה ושוק העלייה - 147 דירות אשר כמחציתן מיועדות לדיור בר השגה להשכרה. בנוסף יוקמו במקום מרכז ספורט קהילתי וגינה ציבורית גדולה. סטטוס- המכרז נסגר, המסמכים בבדיקה.

2. מיכאלאנג'לו 17-15 ביפו - 24 דירות בבניין בן 3 קומות על מגרש עירוני ביפו. הדירות מיועדות למכירה לדיור בר השגה לזכאים מקרב האוכלוסייה הערבית. סטטוס- בהכנה לקראת מכרז.

3. מיכאלאנג'לו 23-21 ביפו - 6 מבין 42 דירות מיועדות להשכרה לזוגות צעירים במחירים ברי השגה. סטטוס- בבנייה.
מיכאלנג'לו 21-23 ביפו; קרדיט: בר אוריין אדריכלים
מיכאלנג'לו 21-23 ביפו; קרדיט: בר אוריין אדריכלים

4. לוחמי גליפולי ביד אליהו - קרקע עירונית, כוללת 47 יחידות דיור, מתוכן 28 יחידות דיור בר השגה למכירה לזכאים. סטטוס- הערכות לקראת מתן תוקף לתכנית.

5. מגרש 3 ביד אליהו - תכנית מאושרת ומיועדת לשיווק עם כ-400 יחידות דיור. מתוכן כ-100 דירות מיועדות להשכרה בהישג יד על קרקע עירונית. סטטוס- התכנית בשלבי אישור.

6. תב"עות חדשות - מבואות יפו (נס לגויים, מכבי יפו ושכונת פארק החורשות- סה"כ כ-3,600 יחידות דיור במחירים ברי השגה). סטטוס- בתהליכי אישורים מול הועדה המחוזית.

7. צפון מערב העיר (תכנית 3,700) - 12,000 יחידות דיור, מתוכן 2,000 יחידות דיור בר השגה על קרקעות עירוניות ומינהל המיועדות למכירה והשכרה. סטטוס- התכנית בתהליכי הפקדה בוועדה המחוזית.

8. מגדל הצעירים ארלוזורוב - כ-50 דירות להשכרה במחירים ברי השגה. סטטוס- בבנייה.

9. רחוב יסוד המעלה - 11 יחידות דיור מתוך 46 מיועדות לדיור בר השגה. סטטוס- באישור.

10. שוק סיטונאי - 56 דירות מוזלות ב-30% ממחיר השוק להשכרה לטובת על פי המדיניות העירונית. סטטוס- בתהליך בניה.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לא הבנתי למה הגבלת הגיל ל - 45 (ל"ת)
  גלי 15/07/2013 15:04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  תקשןרת דמגוגית להרצת פראייר=בועה50%בפיצוץ=מיתון קשה! (ל"ת)
  נדלן=בלוף שיווק 15/07/2013 13:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות