בור ללא תחתית? פישר לא הצליח למנוע את הידרדרות הדולר מול השקל

הדולר איבד 0.5% ונקבע 3.628 שקלים. האירו ירד ב-0.5% ונקבע על 4.9747 שקלים. נגיד בנק ישראל רכש עשרות מיליוני דולרים בשוק אולם לא מנע את נפילת הדולר
|
(קרדיט: Getty images Israel)

פורסם לראשונה 8:20

שבוע המסחר במטבע חוץ נפתח עם המשך היחלשותו של הדולר המקומי מול השקל. הדולר נחלש היום ב-0.5% ושערו היציג נקבע על 3.628 שקלים. האירו ירד ב-0.5% אף הוא ושערו היציג נקבע על 4.9747 שקלים.

גם היום ניסה למנוע את הידרדרות המטבע האמריקני, ורכש על פי הערכות עשרות מיליוני דולרים בשוק, אולם ההשפעה על המסחר הייתה זניחה. בשבוע האחרון סבל המטבע האמריקני מסנטימנט שלילי לא רק מול השקל אלא גם מול מרבית המטבעות בעולם. נגיד בנק ישראל פרופ' סטלי פישר ניסה למתן את היחלשותו של הדולר מול השקל באמצעות רכישת דולרים בהיקף בינוני, אך מהלך זה לא נחל הצלחה כבירה.

הדולר המקומי נמצא בשפל של כשנתיים. בשיא המשבר הגיע הדולר לרמה של 3.2 שקל לדולר, רמה אשר גרמה לגל של רכישות מאסיביות של דולרים מצד פישר, מהלך אשר סייע למשק לעבור את התקופה. כעת, כאשר המשק נמצא בפסים של צמיחה, הפגיעה היא בשיעור מתון יותר, אם כי היא עדיין קיימת.

מגמה זו של היחלשות הדולר אינה רק בישראל, אלא גם בכל העולם. הדולר נחלש בתקופה האחרונהמול מרבית המטבעות ובעיקר מול האירו. בשעה זו מתחזק הדולר בשיעור קל מול האירו לרמה של של 1.377 דולר לאירו. עם זאת, נציין כי רק לפני ארבעה חודשים נסחר הדולר ברמה של 1.19-1.20 דולר לאירו. כלומר, מאז השפל, התחזק האירו בכ-16% מול המטבע האמריקני.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות