השבוע בשווקים: 4 אירועי המאקרו שצפויים להשפיע על כיוון שוקי המניות

האם ראלי טראמפ בשווקים יימשך? הנה האירועים המשמעותיים בשבוע המסחר הקרוב
 |  (1)
תפתחו יומנים
הרוח הגבית לעליות בשווקים בסיכום השבוע החולף הגיעה ברקע לנאומו בקונגרס של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בו הוא חזר על כוונותיו בנוגע לתכניתו הכלכלית כשהדגש העיקרי הינו על הפחתת מסים, השקעה בהיקף נרחב של 1 טריליון דולר בתשתיות והפחתה משמעותית ברגולציה העסקית, כל זאת כדי "להניע מחדש את כלכלת ארה"ב".
אותו נאום כאמור, דחף את המדדים המובילים בארה"ב להעפיל לשיאים חדשים, כמו גם את מדדי אירופה לרשום תשואות חיוביות בסיכום השבוע החולף ולגרד את שיא כל הזמנים. כעת תוהים המשקיעים לגבי המשך המומנטום החיובי ויתכן כי האירועים הכלכליים המרכזיים השבוע יהיו אלו שינתבו את כיוון השווקים בזמן הקרוב. לפניכם כל הפרטים:
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
דוח התעסוקה בארה"ב לחודש פברואר (NFP) - יום שישי
השווקים הפיננסים הגלובליים ימתינו בדריכות השבוע ליום שישי הקרוב (10.3) אז יתפרסם דו"ח התעסוקה לחודש פברואר בארה"ב שיוכל לתת כיוון בדבר העלאת הריבית על ידי הפדרל ריזרב. קונצנזוס תחזיות האנליסטים צופה כי הדוח יציג תוספת של 190 אלף משרות, זאת לאחר שבדוח התעסוקה האחרון נרשמה עלייה של 227 אלף משרות חדשות בחודש ינואר. שיעור האבטלה צפוי לשמור על יציבות ולהציג ירידה קלה של 0.1% לשיעור של 4.7%. השכר השעתי, כך לפי תחזיות מוקדמות, צפוי להציג עלייה של 0.3% לאחר עלייה מאכזבת של 0.1% בחודש קודם לכן.
דו"ח תעסוקה חיובי ייתן את החותמת הסופית להעלאת ריבית ב-15 במארס לאחר שכעת הסיכויים הם סביב 80% להעלאת ריבית.
עדכון הריבית בגוש האירו- יום חמישי
ביום חמישי תתקיים ישיבת בכירי הבנק המרכזי באירופה כאשר הצפי המוקדם הינו שהבנק המרכזי האירופי יותיר את הריבית על כנה וכמו גם שלא יכריז על שינוי במדיניותו הכלכלית, זאת למרות האינפלציה הגואה ונתוני הצמיחה החזקים ששוחררו לאחרונה.
מירב תשומת הלב, בדומה לפעמים קודמות, תופנה למסיבת העיתונאים שייערוך נשיא הבנק המרכזי האירופי, מריו דראגי, כ-45 דקות לאחר ההרכזה על הריבית. ההערכות הן כי דראגי יימנע מהצהרה על שינוי במדיניות וידבוק בעמדתו כי העלייה האחרונה באינפלציה היא זמנית, נתוני הצמיחה שבריריים וכי הסיכונים הפוליטיים בגוש האירו מחייבים את המשך התמיכה מצד הבנק המרכזי.
נציין כי לאור הסיכונים הפוליטיים והבחירות הדרמטיות הצפויות במדינות מרכזיות ביבשת, סקר שערך 'רויטרס' הצביע על כך כי הבנק המרכזי של אירופה צפוי לשנות את מדיניותו המוניטרית רק לקראת תום השנה או בתחילת השנה הבאה.
סין תשחרר נתוני סחר לחודש פברואר - יום רביעי
הכלכלה השנייה בגודלה בעולם צפויה לשחרר דו"ח אודות העודף המסחרי כאשר הצפי המוקדם מצביע על כך שהמדינה תציג ירידה לסך של 25 מיליארד דולר בחודש פברואר זאת מסכום של 54.1 מיליארד דולר בחודש ינואר. נתון הייצוא לחודש החולף, כך על פי תחזיות מוקדמות, צפוי להציג עלייה חדה של כ-10% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, זאת לאחר עלייה של 7.9% לפני כחודש.
נתון הייבוא צפוי להציג עלייה של כ-20% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד וזאת לאחר עלייה של 16.7% בחודש ינואר האחרון.
יחד עם זאת, ביום חמישי צפוי להתפרסם באסיה מדד המחירים ליצרן ולצרכן. הצפי המוקדם עומד על כך שהנתונים צפויים להראות כי מדד המחירים לצרכן עלה ב-1.6% בחודש שעבר, בעוד שמדד המחירים ליצרן צפוי לעלות בשיעור חד של 7.7%. נציין כי כלכלת סין הציגה צמיחה נאה של 6.8%.
נתון הייצור התעשייתי בבריטניה לחודש ינואר וחשיפת התקציב השנתי - יום שישי
המשרד הלאומי לסטטיסטיקה בבריטניה צפוי לשחרר ביום שישי הקרוב את נתון הייצור התעשייתי לחודש ינואר כאשר ההערכה היא כי תרשם ירידה של 0.5% זאת לאחר עלייה של 2.15 בחודש הקודם. גם התקופה התעשייתית צפויה לרשום ירידה של 0.3% לאחר עלייה של 1.1% בחודש דצמבר.
יחד עם זאת, הפוקוס הגדול יתרכז בחשיפת תקציבה השנתי של הממלכה ביום רביעי הקרוב. נציין כי הבנק המרכזי של אנגליה מעלה את התחזיות לצמיחה ולאינפלציה בחודש האחרון אך עם זאת לא ממהר להעלות את רמת הריבית במדינה.
נזכיר כי בריטניה נמצאת בעיצומו של תהליך יציאה מהאיחוד האירופי ('ברקזיט') לאחר שזה הוחלט על פי הכרעת הרוב במשאל עם שנערך במדינה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שבוע של ירידות בעולם...
  nostr 06/03/2017 08:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אפקט טראמפ ההפוך...
  סגור