אושרו 350 יח"ד בפינוי בינוי ברחוב לה גארדיה - צפו בהדמיות הרחוב

במסגרת הפרויקט ביד אליהו יפונו 106 יח"ד ובמקומן יוקמו בניינים של 8 עד 15 קומות
|
(1)
פינוי בינוי, צילום: יח"צ

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב אישרה היום (ד') את העברת התכנית לפרויקט פינוי-בינוי ברחוב לה-גווארדיה 71-65 במזרח העיר לדיון בהפקדה בוועדה המחוזית.

במסגרת הפרויקט יפונו 106 יחידות דיור וייבנו 395-330 יחידות דיור בתמהיל גדלים מגוון, על שטח של כ-12 דונם במתחם הרחובות לה גווארדיה, עמק איילון והגיבור האלמוני. התכנית תקודם בתיאום הדיירים, אשר יקבלו בתמורה דירות חדשות בפרויקט.

קרדיט: גוגנהיים בלוך אדריכלים ומתכנני ערים
קרדיט: גוגנהיים בלוך אדריכלים ומתכנני ערים

הפרויקט הוא חלק מהמדיניות העירונית להתחדשות רובע 9, מזרח העיר, כפי שבאה לידי ביטוי גם בתכנית המתאר לעיר (תא/5000), המציעה להפוך את רחוב לה גווארדיה לרחוב העירוני המרכזי של שכונת יד אליהו ומזרח העיר.
ע"פ המדיניות, הרחוב יהפוך לרחוב עירוני פעיל שלאורכו יהיו חזיתות מסחריות, מדרכות רחבות ושבילי אופניים. התכנית אף קובעת כי את בתי המגורים שלאורך הרחוב ניתן יהיה להרחיב ולהגדיל ובחלק מהמקרים אף לאפשר פינוי-בינוי תוך יצירת מלאי יחידות דיור חדשות בשכונה הוותיקה.

במסגרת הפרויקט יפונו 106 יחידות דיור וייבנו 395-330 יחידות דיור ב- 7 מבננים בבניה מרקמית של 8 קומות, בשילוב בניה נקודתית גבוהה של 15 קומות בפינת הרחובות לה גווארדיה והגיבור האלמוני. המבננים תוחמים מצד אחד שטחים פתוחים לטובת הדיירים ותושבי השכונה ומצד שני יוצרים חזית מסחרית על רחוב לה-גווארדיה.

לפי עיריית תל אביב, לפחות 30% מהדירות יהיו קטנות ויחס הדירות הגדולות לא יעלה על 15%. התכנית תספק כ-2 מרתפי חניה תת-קרקעיים, כאשר כמות החניות תקבע בהתאם לתקן. כמו כן, הרחבת רחוב הגיבור האלמוני לצורך יצירת נתיב תנועה נוסף, אשר יאפשר גישה לחניון המבנה מרחוב לה-גווארדיה.
קרדיט: גוגנהיים בלוך אדריכלים ומתכנני ערים
קרדיט: גוגנהיים בלוך אדריכלים ומתכנני ערים

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בלוקים גדולים מתאימים לשדרות רחבות לא רחובות צרים (ל"ת)
  עדיף מגדל ושטח פתוח 08/01/2014 19:45
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות