הריבית באוסטרליה נותרה על 3.5% לאחר שירדה 0.75% בחודשיים

ההחלטה שהיתה בהתאם לציפיות הינה על רקע היות רמת האינפלציה באוסטרליה במסגרת היעד והצמיחה צפויה להיות במסגרת המגמה ההיסטורית
 |  (1)
אוסטרליה
הבנק המרכזי של אוסטרליה לא הלך בעקבות פישר והחליט לשמורתחמושת לעתיד: הריבית באוסטרליה נותרה היום (ג') ללא שינוי ברמה של 3.5%, זאת לאחר שבחודשיים האחרונים הופחתה הריבית ביבשת ב-0.75%. ההחלטה היתה בהתאם לציפיות.

ההחלטה להותיר את הריבית על כנה הינה על רקע היות רמת האינפלציה באוסטרליה במסגרת היעד והצמיחה צפויה להיות במסגרת המגמה ההיסטורית.

לדברי נגיד הבנק המרכזי של אוסטרליה "המדיניות המוניטרית הנוכחית מתאימה, בהינתן התחזית הבינלאומית המופחתת ביחס למה שהיה המצב לפני מספר חודשים".

הנגיד האוסטרלי, גלן סטיבנס, אמר כי הנתונים הכלכליים שפורסמו לאחרונה מרמזים על כך שקצב הצמיחה המקומית היה חזק במקצת מהציפיות המוקדמות, אך הוא ציין את הסיכונים הקשורים להתפתחות המשבר באירופה.

"השווקים הפיננסים צריכים תחילה להגיב בחיוב לסימנים של התייצבות גם בטווח הזמן הארוך במצב היחסים הפיננסים עם אירופה, אך אירופה תישאר גורם פוטנציאלי לזעזועים מתמשכים עוד זמן מה", אמר סטיבנס.

לאחר פירסום החלטת הריבית מתחזק הדולר האוסטרלי כנגד הדולר האמריקני בשיעור של 0.27%, עם זאת העלייה נחלשה מעט לאחר פירסום ההחלטה והצמד נסחר ברמה של 1.0257 דולר אמריקני לכל דולר אוסטרלי. מדד המניות המוביל באוסטרליה, ה-S&PASX200 נחלש בשיעור של 0.2% בניגוד למגמת העליות שנרשמת באסיה.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ועדת כלכלה חייב להתערב\לא חמצן לבנק\לאליפול לפירסום
  דוד 03/07/2012 14:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  1. אחרונה מפרסמ,מזרחי,איגוד,אוצר חייל,בנק ירושלים,פועלים לפתוח חשבון=זאת תרגיל מתוחכם בשלט רחוק שולטים בכספ שלך-אותם פקידים שבבנק אינם מכירים אותך{חובה לקרוא הסכם הכל לטובתם שום דבר לא עבורך ורוצה למשוך להעביר אז תמתין שיחת המתנה שעות=אדם הזיעה קשות לחיסכונו חייב להזהר מנוכלים אלה 2 2.נניח התפתעתה פתחתה חשבון אצלם אחר חודשים רוצה יגידו לך שבירת תוכנית לא רק שלא תקבל שקל אפילו תאלץ לשלם פושעים אלה עמלות שונות ======מה היה קורה היתה מבקש הלווה-200אלפ שח לחודש מהם כמה היתה משלם להם ? ? ? ==== ==זה מה רוצה הציבור תיקון מועדה כפי שהם מבטחים ומכבדים כספם כך עליהם שיכבדו כספי ציבור\כי הם מגלגלים גורפים הון שיתנו לפחות פירורים מעוגה זה
  סגור