סאגת מישורים: בית המשפט הוציא צו מניעה זמני כנגד שניידר

לדברי השופט כבוב, מטענה של שמועות על עסקה נרקמת, מדובר עתה בדיווח מיידי של חברה לבורסה - על פניו מנוגדת להסכם השליטה בין הצדדים
|
(2)
חאלד כבוב, צילום: יחצ
מאבק השליטה בחברת מישורים +0.95% מישורים 921.3 +0.95% מישורים בסיס:912.6 פתיחה:912.6 גבוה:922.7 נמוך:920.7 תמורה:6,403 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: קיבל תפנית נוספת, בית המשפט הוציא צו מניעה זמני כנגד שניידר, בחשד שעסקת רכישת המניות מהראל עליה דווח הבוקר מהווה הפרה של הסכם השליטה המשותף בין הצדדים.
הבוקר דווח כי חברת קרנות הנאמנות של הראל מכרה את רוב אחזקתה במניות חברת הנדל"ן לקבוצת משקיעים בהם אלכס שניידר, אחד משני בעלי השליטה בחברה, אשר רכש מניות ב-15.3 מיליון שקל ועלה בעקבות העסקה לאחזקה של 41.9% ממניות מישורים, במחיר הגבוה בכ-40% ממחיר המניה אתמול במהלך המסחר, כאשר אחזקתו של גיל בלוטרייך, יריבו של שניידר במאבק השליטה בחברה עומדת על כ-37.8% ממניות מישורים. עוד דווח, כי לאור המאבק המתוקשר והממושך, הראל היתה מחוזרת תקופה ארוכה. 
בלוטרייך הגיש בתגובה בקשה לצו מניעה כנגד שניידר בו ביקש לאסור על שניידר לנקוט כל פעולה או עסקה אשר מנוגדת להסכם השליטה המשותף, ולקבוע כי אין לפעול בניגוד להוראות ההסכם. השופט כבוב קבע דיון במעמד הצדדים ליום 22 בספטמבר 2019.
בהחלטת השופט כבוב נכתב כי "אכן העובדות המפורטות בבקשה המעודכנת משנות באופן משמעותי את המצגתהעובדתית שהונחה בפניי עת נתתי את החלטתי המקורית".
 
לדברי כבוב, מטענה של שמועות על עסקה נרקמת, מדובר עתה בדיווח מיידי של חברה לבורסה, כך שמדובר אכן בעובדה מוגמרת שעל פניו ולכאורה עומדת בסתירה להסכם השליטה בין הצדדים.
עו״ד יואל פרייליך, המייצג את גיל בלוטרייך מסר כי: "הנסיבות מוכיחות שמר שניידר קודם ניהל מו״מ לפוזיציה חדשה להשתלט על החברה באמצעות רכישת מניות הראל והסכם שת״פ חדש עם צד שלישי- בניגוד גמור להסכם השליטה המשותפת שיש לו עם בלוטרייך (הקובע זכות הצטרפות לבלוטרייך ואוסר על שניידר בתכלית האיסור להגיע להסכמים עם בעלי מניות אחרים) - ורק לאחר שראה שהפוזיציה מתממשת הודיע על ביטול הסכם השליטה עם בלוטרייך- כאמתלה בדיעבד להכשיר ניסיון השתלטות מתוכננת מראש".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  פושט רגל בקנדה
  יותם 16/09/2019 23:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ומנסה להשתלט על שתי חברות ציבוריות בישראל. רק לפני שנה שניידר פשט רגל במיגדל טראמפ בטורונטו. הפסיד 100 מליון והבנק 150 מליון וזו בתקופה שהנדלן בטורונטו בצמיחה כבר 10 שנים .. כישרון מיוחד
  סגור
 • 1.
  שודד דרכים
  Dani 12/09/2019 13:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שכבוב יראה לשניידר שתרבות עיסקית כזו ישאיר באוקראינה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות