יו"ר שיכון ובינוי נחקר באזהרה בעניין פרשת השוחד של SBI באפריקה

משה לחמני נחשד בביצוע עבירות של מתן שוחד לעובד ציבור זר, רישום כוזב במסמכי תאגיד, קבלת דבר במרמה, עבירות לפי חוק ני"ע ועבירות נוספות
|
(2)
משה לחמני, צילום: יח"צ
בהודעה משותפת של רשות ניירות ערך ודוברות המשטרה, דווח היום (ג') כי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 בשיתוף עם רשות ניירות ערך פתחו הבוקר בשלב ב' של חקירה גלויה שעניינה במתן שוחד לעובד ציבור זר אשר כללה, בין היתר, חקירה באזהרה של יו"ר שיכון ובינוי +4.28% שיכון ובינוי 1,413 +4.28% שיכון ובינוי בסיס:1,355 פתיחה:1,375 גבוה:1,420 נמוך:1,362 תמורה:16,043,439 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: משה לחמני.
משטרת ישראל ורשות ניירות ערך עיכבו הבוקר את לחמני לחקירה באזהרה בחשד לביצוע עבירות לכאורה שעניינן מתן שוחד לעובד ציבור זר, רישום כוזב במסמכי תאגיד, קבלת דבר במרמה, עבירות לפי חוק ניירות ערך וכן עבירות נוספות. זאת בנוגע לפרשת השוחד אשר שילמה לכאורה החברה הבת SBI לעובדי ציבור באפריקה.
החקירה מתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 בשיתוף עם רשות ניירות ערך, גורמי אכיפה בינלאומיים, ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה.
מדובר בפרשה בינלאומית שעניינה מתן שוחד על ידי חברת שיכון ובינוי, הבונה בארץ וברחבי העולם, במסגרתה הועברו לכאורה תשלומי שוחד לנציגי ממשל זרים, בד בבד עם ביצוע עבירות נוספות.
על פי החשד, תשלומי השוחד נועדו לאפשר ביצועם של מיזמי בניה בקניה בהיקף של מאות מיליוני דולרים וברחבי העולם.
על רקע פרשת השוחד, דווח בחודש שעבר כי איש העסקים נתי סיידוף ושרי אריסון חתמו על מזכר הבנות לרכישת אחזקותיה של אריסון בשיכון ובינוי, לפיו סיידוף ירכוש את מלוא האחזקות של אריסון (46.9%) בחברה בתמורה לכ-1.1 מיליארד שקל (לכתבה המלאה).
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מושחת לכלא
  אביב 17/07/2018 16:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מזל ששרי אריסון מכרה את שיכון ובינוי
  סגור
 • 1.
  עלילת שווא
  עמי 17/07/2018 14:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מישהו בעולם כמו חברות מתחרות מעוניינות להפיל את שיכון ובינוי. הכל שקרים והוא יצא זכאי.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות