המדינה מבקשת דיון עקרוני בעניין פסילת מיסוי דירה שלישית

 |  (4)
לא מיצו את העניין
המדינה הגישה היום לבית המשפט בקשה לקיום דיון עקרוני בהלכה המשפטית שנקבעה בפסק הדין בעניין היקף ההתערבות השיפוטית בהליכי החקיקה בכנסת על רקע הליכי החקיקה שהביאו לפסילת חוק מיסוי דירה שלישית. המדינה מבקשת לקיים את הדיון במספר גדול ככל הניתן של שופטי בית המשפט העליון.
מדובר בבקשה לדון בנוגע לסמכות של בג"ץ לפסול חוקים של הכנסת ולא בעניין פסילת החוק הספציפית כפי שנעשה לפני כשבועיים. במסגרת הבקשה מסכימה המדינה כי, ככל שיתקיים דיון נוסף ועמדתה המשפטית תתקבל - ההלכה החדשה תהיה צופה פני עתיד בלבד, וכי היא לא תחול על חוק מס דירה שלישית שבוטל בפסק הדין.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
בבקשה הודגש כי המבקשים כולם, והיועץ המשפטי לממשלה בכללם, מחזיקים בעמדה נחרצת בדבר הצורך להוסיף ולפעול לטיוב הליכי החקיקה המתקיימים בכנסת ולחתור להליכים שיתנהלו באופן ראוי ויאפשרו העמקה ומיצוי של השיח בהליך החקיקה, לטובת הציבור. עוד מציינת המדינה כי יש לעגן עניין זה בחקיקה מתאימה או בתקנון הכנסת או לחלופין בנוהל עבודה מסודר.
עם זאת, לדעת המדינה יש להבחין בין שאלת הצורך בקיום הליכי חקיקה תקינים וראויים לבין היקף הביקורת השיפוטית על הליכי החקיקה בכנסת, וטוענת כי ביטול חוק בשל פגם בהליכי החקיקה אמור להיעשות במקרים חריגים ונדירים ביותר, כאשר הליך החקיקה של חוק מס דירה שלישית אינו בא בגדרם.
המדינה טוענת בבקשה, כי מתקיימות בעניין כל ארבע העילות החלופיות הקבועות בחוק לקיום דיון נוסף: מדובר בפסק דין שקבע הלכה משפטית שסותרת הלכה משפטית קודמת של בית המשפט העליון או שלמצער מחדש חידוש מהותי ביותר על ההלכה הקודמת, וכן כי מדובר בהלכה משפטית חשובה וקשה.
נזכיר כי בכוונתו של שר האוצר לקדם חקיקה מחדש של החוק שבוטל, החל משלב הדיונים בוועדת הכספים של הכנסת.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  בימקום לאפשר להשכיר רק דירה ששולם עליה מלוא המחיר
  אף אחד 22/08/2017 12:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  "דירה להשקעה" ששולם עליה חמישית והשאר נאלץ לשלם מי שלא מקבל משכנתא ובתוספת לפרנס את הנוכל ברישיון מהמידינה תחת שילטון נוכלים.
  סגור
 • 2.
  goo.gl/A2TiZn מה המדינה והבנקים לא רוצים שתדעו ואיך זה
  אלי 21/08/2017 14:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  goo.gl/A2TiZn מה המדינה והבנקים לא רוצים שתדעו ואיך זה קשור למצב הכלכלי שלכם ? המידע המלא בקישור.
  סגור
 • ספאמר
  ספאם 21/08/2017 22:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ספמי
  סגור
 • 1.
  אם או בלי החוק אני לא קונה דירה במחיר בועה! (ל"ת)
  אדי 21/08/2017 13:34
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור