חיים סיבוני: "פורסייט זו המערכת הטובה בעולם - מאמין שייחתם השנה הסכם"

החברה הישראלית הציגה הערב את גרסת האלפא למערכת שפיתחה למניעת תאונות דרכים
 | 
(19)
מאירוע ההשקה
חברת פורסייט הישראלית שנסחרת בבורסה בת"א הציגה הערב את גרסת האלפא של המערכת שפיתחה למניעת תאונות דרכים. האירוע הועבר בשידור ישיר באתר ב-Bizportal.
אריאל דור, סמנכ"ל תפעול ופיתוח עסקי בחברה: "אנחנו מכוונים לשוק הרכב האוטונומי - אנחנו בתחילת המהפכה, נכנסים לתקופת המימוש".
מנכ"ל החברה, חיים סיבוני, מנה את יתרונות המערכת על פני מערכות אחרות הפועלות כיום בשוק (אינו נוקב בשמות המערכות אך יתכן ורומז למערכת 'מובילאיי'). המנכ"ל מציין כי המערכת של פורסייט מסוגלת לזהות עצמים מסוכנים בדרך גם בתנאי חשיכה מוחלטים. סיבוני טוען כי "פורסייט היא המערכת הטובה בעולם" ומציג השוואה אל מול המערכת המתחרה כאשר ההדגמה מציגה שמערכת פורסייט מצליחה לזהות עצם ולהתריע בעוד מערכת מתחרה אינה צולחת את המבחן. סיבוני רומז כנראה שוב למוליבאיי כשאומר "אני מתכוון למערכות הגדולות ביותר שלא צלחו את המבחן, מערכות שכנראה כולכם מכירים".
"ככל שהתקדמנו הופתענו עד כמה אנחנו טובים יותר מהמערכות המתחרות", כך על פי סיבוני. מנכ"ל החברה מציין את הישגייה המסחריים של החברה ומציין כי לחברה יש הסכם הבנות עם שתיים מיצרניות הרכב הגדולות בסין, כאשר עם אחת מהן, שהיא נמנית בין 3 היצרניות הגדולות בסין, במסגרת הסכם ההבנות תידון השקעה של עד 15 מיליון דולר של החברה הסינית בפורסייט. עוד מוסיף סיבוני כי לחברה הסכם הבנות נוסף עם "חברה מובילה מתעשיית הרכב בצרפת".
"מתנהלים משאים ומתנים עם גופים גדולים שמתרשמים מהמערכת ושחקן גדול שרואה את המערכת ומיד מגייס את ההנהלה הבכירה כדי להתקדם, זה מעיד על איכות המערכת". עוד מוסיף סיבוני "אני מאמין שבמהלך השנה הקרובה ייחתם הסכם עם אחד הגופים הגדולים איתם נפגשנו".
"דגם אלפא מציג תוצאות מצויינות, אך יש לנו עוד דרך כדי להשלים את המוצר. זה ייקח כשנה וחצי. הסכם מסחרי אחד ישנה את כל התמונה ואני מאמין שזה יקרה עוד השנה" כך על פי סיבוני.
מנכ"ל החברה פרט את יעדי החברה עד לסוף השנה כאשר המטרה העיקרית היא להגיע להשלמת מערכת הבטא עד סוף הרבעון השלישי של השנה הנוכחית. כמו כן התחלת ניסוי ראשון בסין והדגמות ללקוחות פוטנציאליים באירופה.
סמנכ"ל התפעול בחברה עבר לדבר על כך שפורסייט מחזיקה בכ-32% בחברת 'רייל ויז'ן', המפתחת מערכת לזיהוי מכשולים על גבי מסילות הרכבת, כאשר האחרונה כבר קיימה מספר ניסויים מוצלחים עם רכבת ישראל וחברת הרכבות הלאומית של איטליה. רייל ויז'ן, צפויה לבצע עוד מספר ניסויים במהלך 2017 ברחבי אירופה. אריאל דור מציין כי מהות המערכת הינה סיפוק מידע יקר ערך ומציל חיים. דור טוען כי "פער הטכנולוגיה שאנו מחזיקים בו מגלם לפחות שנתיים אם חברה אחרת תיכנס לענף". רייל ויז'ן התקבלה כאחת מבין שש החברות שנכנסו למרכז החדשנות של 'דויטשה באן', חברת הרכבות הלאומית של גרמניה. לפי סמנכל התפעול, אריאל דור, "המערכת מזהה בעיבוד תמונה ממרחק של מעל אלף מטר ומצליחה לזהות עצמים על פני מסילות הרכבת ולמנוע את התאונה הצפויה".
מנכ"ל בשלב השאלות ותשובות:
נשאלה שאלה מהקהל - "מה לגבי יתרת הכסף בקופת פורסייט? ישנה הנפקה צפויה?". לשאלה זו השיב המנכ"ל כי מאחר ומדובר בחברה בורסאית הוא נמנע מלדווח על משהו חדש אך יתכן וזה יקרה".
לגבי קצב שריפת המזומנים - מנכ"ל החברה טען כי "כנראה שנעמוד על סביבות המיליון שקל בחודשים הקרובים. בינואר 2016 גייסנו 30 מיליון שקל ולא הייתה לנו את ההתעניינות שיש לנו עכשיו"
שאלה נוספת מצד אחד מהמשתתפים - "מה לגבי קשרים עם חברות אחרות? יש מסחור בקרוב?". סיבוני השיב כי "תעשיית הרכב זורמת אלינו, ישנן יצרניות רכב שמתעניינות בנו. מספיק שיהיה חוזה אחד או שניים השנה הזו וכבר אנחנו במקום אחר". עוד מוסיף סיבוני "הקשרים שלנו הולכים וגדלים".
סיבוני טען כי "אנחנו מדברים עם מספר גופים גדולים. בחודשים הקרובים נציג את המערכת מול גופים גדולים ומכיוון שאנחנו חברה ציבורית אני נמנע מלפרט. אנחנו שואפים גבוהה".
נשאלה שאלה נוספת: "עד מתי תוקף הפטנט?", לכך השיב סיבוני כי "פורסייט נשענת בשלב הזה על המערכת של מגנא (חברה ביטחונית שפועלת בגבולות המדינה). לגבי הפטנטים שהגשנו, יש להמתין עד קבלת התשובה. אנחנו אופטימים".
הטכנולוגיה, שמבוססת על מערכות ביטחוניות מתקדמות, מורכבת מזוג מצלמות וידאו המותקנות בקדמת הרכב ומתוכנת מחשב אשר נועדה לעבד ולנתח, באמצעות אלגוריתמים מתקדמים את סביבת הרכב.
המערכת של 'פורסייט' מנתחת את הוידאו המצולם ומגלה את הסכנות שבכביש תוך התרעה לנהג מפני תאונת דרכים שעלולה להתרחש בעקבות הסכנה שהתגלתה. התוכנה מספקת לנהג מגוון התרעות כמו אי שמירת מרחק, גילוי והתרעה מפני הולכי רגל ועצמים הנמצאים במסלול הנסיעה ועוד. כל אחת מהיכולות מהווה מודל תוכנה עצמאי, הניתן להרצה בנפרד, בהתאם לבחירתו וצרכיו של הלקוח.
בעקבות סיום שלב מתקדם בפיתוח המערכת והשלמה מוצלחת של מספר ניסויים, מעריכים בפורסייט כי החברה צלחה את הנקודה הקריטית בפיתוח המערכת, וכעת סיכוייה להגיע למוצר מוגמר ותחילת מכירות עלו באופן משמעותי. נציין כי פורסייט זוכה להתעניינות רבה בטכנולוגיה שלה בסין והיא חתמה בחודשים האחרונים על הסכם הבנות עם שתי יצרניות רכב מהגדולות שיש בסין לבחינת פיתוח ומסחור המערכת.
תגובות לכתבה(19):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 12.
  סיקור בפורום
  dw 31/01/2017 12:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הגולשים מוזמנים לקרוא התרשמותי ממצגת החברה אתמול, בפורום בורסה ושוק ההון בתפוז.
  סגור
 • 11.
  אם היה שם משהו הציבור לא היה שותף לזה בשלב הזה
  גיא 31/01/2017 00:01
  הגב לתגובה זו
  3 5
  ברגע שהחברה נרשמה למסחר עם שווי שוק כזה, במקום להמשיך בדרך עצמאית ולהשיג מקורות מימון ע"י גיוס מקרנות ומשקיעים פרטיים. כנראה שלא ראו אותם ממטר וזרקו אותם מכל המדרגות. הכי קל ופשוט על הגב של הציבור חברה שמשתפת את הציבור בתחילת הדרך נועדה לכישלון. אין שם כלום כי לא היה כלום ! אתם משווים את הפח הזה עם חברה כמו מובילאיי שווי שוק של 37 מיליארד שח. כל הכתבה פה ממומנת ויחסיי ציבור. חברה מצליחה פועלת בשקט מתחת לרדאר ולא עם רעש וצילצולים.
  סגור
 • תגובה
  מכיר 31/01/2017 08:07
  הגב לתגובה זו
  3 1
  אין לך מושג על מה אתה מדבר ואם תהיה נוכח בהדגמה והשוואה למערכת עליה אתה מדבר בכזה ביטחון תשנה את דעתך
  סגור
 • במצגת רואים בברור שחברות לפני חתימה כולל סינית להשקעה.
  איציק 31/01/2017 10:45
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אתה כנראה בא מפוזיציה מאוד ברורה.אתמול במצגת היו אנשים הקשורים למובלאי ואמרו במפורש והוכח גם שמערכת של מובלאי מול השמש ובסנוור לא מתפקדת.וכן גם מזהה עצמים עד גודל כ 1 מטר.וכאן מזהה עצמים הקנים ממטר.
  סגור
 • סיפורי פוגי אלף לילה ולילה
  גיא 31/01/2017 14:45
  הגב לתגובה זו
  0 3
  בסין נגמר הסיפור הממשל עצר השקעות בחברות זרות על מנת למנוע גלישת הון מחוץ לסיו. תבדוק את עצמך עוד שנתיים 3 תכין טישו לדמעות
  סגור
 • אתה עם ספורי פוגי מוגי-חברות מסין מתענינות בחלל-עצרו?
  איציק 01/02/2017 23:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  קשקשן גדול.תראה מתענינם ברכישת חברות בטוח וכן בקנית חלל.למה לא הודיעו שעצרו את המשא ומן בגלל הממשל בסין.אלא בגלל בעיות של תמכור וכו.
  סגור
 • 10.
  הגיוס מתקרב בגלל הכנס
  שרמן 30/01/2017 22:41
  הגב לתגובה זו
  1 3
  הצליח לשכנע שמתקן את העולם כמו הביו יצילו את האנושות לכן אני נזהר כי הגיוס יהיה חלום ושברו עכשיו זה החלום באונה השמאלית של המח ועוד מעט מתעוררים לגיוס
  סגור
 • 9.
  מהכנס-מבן השורות המניה לפני הסכמים
  איציק 30/01/2017 22:25
  הגב לתגובה זו
  2 0
  החברה עם פיתוח שלב א שנה בהקדמה.הטכנולוגיות מבוססות מחברת האם מגנא בעמ.שיתוף פעולה עם כיפת ברזל המקצרת תהליכים בפיתוחים חדשים. הפיתוח הינו יחודי לעומת המתחרים.הסכמים בבדיקה עם חברות מסין,צרפת,יפן.בעבר פורסייט רדפה אחרי יצרני המכוניות כיום כל שבוע יש הצגת תכלית לחברות הרכב שמתענינות בפיתוח היחודי.החברה מושקעת פיתוח לגלוי עצמים גם לרכבות עם יוצאי מערכת הבטחון.
  סגור
 • כמי שצפה בכל הכנס, הרושם חיובי מאוד.
  צדיק 31/01/2017 08:31
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אם הכנס היה של חברה פרטית, המנכ"ל היה חופשי יותר בדבריו. מכיוון שהיום כל ציוץ הוא עילה לייצוגית, המנכ"ל השתדל מאוד שלא לחשוף פרטים, אך מבין השורות הדברים בלטו.
  סגור
 • 8.
  מחר הנייר טס 40% למעלה
  רוכש בחלקים 30/01/2017 22:19
  הגב לתגובה זו
  4 0
  ברור שהנייר יטוס מחר, השאלה בכמה ! כנראה יהיה רצף עליות ומחזורי ענק השבוע, המבחן יהיה אם ייכנסו גם מוסדיים
  סגור
 • 7.
  מנית פורסייט
  אבי 30/01/2017 22:12
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לדעתי המניה מחר תגיב לכנס המשקיעים לחיוב ואם הסתכלות קדימה זאת חברה עם סיכוי הצלחה גבוהיים
  סגור
 • 6.
  חברה מצליחה (ל"ת)
  יורם 30/01/2017 22:05
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 5.
  אני חיכיתי לביקורת מומחים, זה שמנכל כל פעם משבח את המע
  PAN 30/01/2017 21:39
  הגב לתגובה זו
  3 4
  המערכת לא מוסיף כלום,,, חברה ברמה לא זולה , נסחרת פי 10 מהון עצמי עם הפסדים מצטברים, עיניין הפטנט שנשאל לט ברור, למי שייך הפטנט, ושעדיין מדובר בגירסה אלפא,,,,,,ויש דרך ארוכה,,,, והרבה דילולים,,, כל זה כתבתי נגד כל החלומות הורודים
  סגור
 • 4.
  רכישת פורסייט ע"י מובילאי
  יצחק 30/01/2017 21:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שאלתי את המנכל כבנס אם מובילאי תציע לכם בעוד מספר חודשים רבע מיליארד דולר (פי 5 משווי פורסייט היום )האם תקבלו את ההצעה או תמשיכו בדרככם העצמאית. במנכל השיב כי נדון בכל הצעה בזמנה מן הסתם נקבל גם הצעות מגופים אחרים
  סגור
 • 3.
  תארו לכם שמוביליי יתנו לפורסייט הצעת רכש
  יאיר הראשוני 30/01/2017 20:41
  הגב לתגובה זו
  1 3
  אם מוביליי חכמים, יתנו לפורסייט הצעה שאי אפשר לסרב לה. מוביליי חברת ענק עם קשרים ושם חזק מאד בארה"ב. סכום של 150 מיליון דולר יכול לתת להם טכנולוגיה עדיפה ולהוריד להם כאב ראש עתידי. אגב, אם זה יקרה אסתפק באחוז עבור הטיפ למוביליי.
  סגור
 • 2.
  לצערי
  מושקע 30/01/2017 20:16
  הגב לתגובה זו
  1 2
  כרגע החברה היא בגדר חלום וכל עוד המנכ"ל אומר בפה מלא שאינו יכול להבטיח שלא יהיו עוד גיוסים יהיה למניה מאוד קשה להמריא
  סגור
 • מדובר בגיוס בבורסה האמרקאית (ל"ת)
  איציק 30/01/2017 22:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אתה ממש מצחיק
  מ.ק 31/01/2017 18:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל גיוס באשר יהיה ואיפה שלא יהיה ישפיע מאוד על מחיר המניה ,אם יגייסו שם בדיסקאונט על המחיר של השוק פה אז יהיה ירידה במחיר עד לשווי המחיר שם,על פער ארביטראז' שמעת??
  סגור
 • 1.
  פורסייט
  לאה 30/01/2017 13:12
  הגב לתגובה זו
  12 7
  הדור הבא של הטכנולוגיה, רק בתחילת דרכה ועם יכולת אדירה של התפתחות כרגע בשוק הסיני . לדעתי שווה להתעניין ולבדוק. יכולת פריצה חזקה קדימה בתקופה הקרובה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות